Citat:
Ursprungligen postat av
Kämpendahl
Jag har aldrig bokat massage någon gång. Men om jag nu skulle göra det, är det någon form av kutym att man kallar personalen för "älskling"? Borde jag säga det till min frisör också?
Det är helt uppenbart vad som hänt när man skriver så, bokar på ett sätt som är känt för vad det innebär och att han står och velar om det skett eller ej. Klart man vet om man brukar gå till horor och ha sex eller ej, men inte dom "goda" sossarna med sina uppenbart usla kvinnosyn där flera högt uppsatta partiföreträdare går och köper sex, andra döms för upprepade våldtäkter, andra skjuter frun i huvudet när hon sover, andra kallar kvinnliga medarbetare för grindvakter och andra tafsar kvinnor på rumpan.
Det är S vi talar om i alla dessa fall. Vad är det för partikultur och vad är det för sätt att förminska dessa problem och försöka gömma undan dessa problem i partiet? Det här är alltså bara dom kända fallen senaste tiden, det är toppen av ett isberg av usel kvinnosyn och usel behandling av kvinnor inom sossesvinens parti.