Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2022-04-14, 14:55
  #1
Medlem
Typ Voi fast elbilar istället som finns i Göteborg och Stockholm. De kör påskkampanj nu så man får 45min 100% gratis bil och sen massa andra koder som gör att man får mer gratis minuter.

Genom att använda någon annans sign-up kod så får man normalt 30min, fast idag 14 April har de justerat det till 45min. Har använt det i två veckor och är löjligt bra, inte betalt en krona än så länge genom bara rekrytera vänner och sätta bilar på laddning.

Använd kod från polare, googla, från betygen eller whatever. Alla koder är ändrat från 30 till 45min idag.
Här finns t.ex.: https://www.teknikrad.se/greenmobility-rabattkod

Där finns även andra koder som ger ännu fler minuter när man väl har konto ;-)

Hittade ingen tråd om dessa sen innan, sorry om jag bara är dålig på att söka.
Citera
2022-04-14, 15:52
  #2
Medlem
Henriksss avatar
Gratis är gott!
Men är det lönt?
Citera
2022-04-14, 17:34
  #3
Medlem
Lönt ifall man behöver tillgång till bil =D Annars inte nä.
För mig personligen så använde jag Sunfleet förr som extrabil tills de bytte namn som till M och tok-ökade sina priser för passa mer "premium-användare". Innan dess blev det billigare att ta en Sunfleet än taxi när man behövde köra nånstans och frugan använde familjebilen. Dessutom avsevärt bekvämare de 5-6 gånger om året det behövdes.

Smidigt och dessutom ett par resor gratis, slår det mesta om man behöver transportera sig.
Citera
2022-04-14, 19:23
  #4
Medlem
Ringhals3s avatar
Behöver man körkort och bankid?
Citera
2022-04-15, 09:21
  #5
Medlem
Körkort, selfie + betalkort.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback