Citat:
Ursprungligen postat av
NeoVain
Försök respektera andras åsikter. Det verkar dessutom vara ett idiotiskt förfarande att bortse ifrån vad någon säger på det vis ni gör, utan att ha något motargument eller ens en enda punkt att slå ner på.
Vad i intervjun håller ni inte med om? Eller vill ni bara tjafsa? Sorglig existens.
Ryssland har nog inte varit såhär svagt på mycket länge.
USA har knappt använt någonting av sin operativa förmåga. Det skulle eventuellt vara Himars ammo som deras lager minskat något, men knappast något som skulle spela någon som helst roll i en konfrontation. Den andra materiellen som de skänkt är mest gammalt (men ändå nyare och bättre än det Ryssland har) som är utfasat eller under utfasning.
Om du inte är ett troll så måste jag tyvärr tala om för dig att de du försöker lyssna på antingen inte vet nånting eller så är dom avlönade av Ryssland.
Hela västvärlden rustar upp och om ett par år kommer stå otroligt mycket starkare. Och dom gör sig av med sitt beroende av Ryssland. Stor stor förlust för Ryssland. Finns inget positivt alls för dem i det här.
Kina måste vara rasande då deras 50åriga projekt att splittra och försvaga väst går helt i stöpet tack vare Ryssland.