Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 3
  • 4
2022-04-24, 12:17
  #37
Medlem
godboys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av 31G350125
"Din mamma jobbar inte här, men den latinamerikanska städerskan diskarna gärna din mugg".

Eller sätt upp en lapp med Adolf Hitler på, sedan skriver man "Den här mannen hade stora planer men sköt sej själv i en bunker"
Den är ju jätterolig. Hitler gillar jag inte, men jag fullkomligt älskar Hitlerskämt Grejen med att sätta upp en bild på honom, gärna med bilden tyckt på en post it lapp - det hade visat på extra engagemang och förbryllat än mer, hade varit att alla fis-nervös-förnäma pk människor inte vetat var de skulle ta vägen eller tycka. Det hade nog kunna bli ett jävla liv för en sån här sak, just eftersom de inte vet hur de ska tolka budskapet.

Nu har vi ingen lapp-kultur där jag jobbar, men det hade fan varit kul att sätta upp en sån och se reaktionen. Det hade kunnat gå hur långt som helst.
Citera
2022-04-25, 15:43
  #38
Medlem
Onan-erarens avatar
Glöm inte att tugga maten innan ni sväljer den, risken för kvävning är hög annars.
Citera
  • 3
  • 4

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback