2025-05-02, 16:05
  #25
Medlem
xiebaolao666s avatar
Skulle tipsa alla om beställa flameburkar. De har "deals" där de slänger ihop pallar för 38/kr st ofta. Beställer därifrån nu främst, men klart man handlar på HL mycket också graffiti är en dyr hobby så man får vara beredd att spendera lite pengar på de. Man kan också såklart racka burkar vilket jag också har gjort i stora mängder men dessa burkar är ju inte super bra och färgerna är inte så roliga.
Citera
2025-05-05, 14:18
  #26
Medlem
Kort svar:
Jag köper det som är billigast.
Just nu "flame-pallen", för 38kr, men de tar frakt.
Så "White" via HL för 40kr/st. Gratis frakt över 1000kr.

"mEn mAN kAn jU rACkA kaNnOr!!!"
Citera
2025-05-30, 15:58
  #27
Medlem
NiceNameTwices avatar
Gärna hardcore 2 men kan lika gärna köra med loop, kobra, 94or, montana black osv. Gillar verkligen Montanas 600ml tarblack för svart, både i målningar som bombing. Krom föredragsvis molotow burner.

Priserna är horribla nu för tiden för typ allt, inte bara på burkar/färg. Kommer det en deal på nått kör jag mest sannolikt på det, då är det ganska sekundärt vilket märke det är faktiskt.

Absolut är det viktigt att ha bra verktyg men det räddar inte en kass stil och min uppfattning är att i princip alla märken levererar tillräckligt bra (eller bättre) nu för tiden.
Citera
2025-09-21, 21:36
  #28
Medlem
Montana vice är jävligt nice! Relativt ny också
Citera
  • 2
  • 3

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in