Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2022-02-09, 23:32
  #13
Medlem
luciferlovers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av tastas
För att vara en kille som normalt inte köper choklad verkar du vara väldigt intresserad av just choklad, men det kanske bara är en misstolkning.

Baserar det jag skrev helt på antagningar och inte fakta.

Och jo, jag köper väldigt mycket choklad, men inte chokladkakor från marabou. Finns många godsaker som innehåller choklad, som jag inte får nog av
Citera
2022-02-11, 15:47
  #14
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av luciferlover
Trodde det var ett bissart skämt första gången jag såg det i en butik. Marabou försöker verkligen med alla möjliga kombinerationer nu förtiden (kanske dom alltid gjort, vet inte).

För mig låter popcorn-varianten ungefär lika lockade som att äta chokladkaka med oliver eller russin i. Det vill säga, inte ett jävla dugg.

Men vem vet? kanske missar jag något och marabou popcorn är det bästa som kommit ut sedan skivat bröd. Vet dock inte om jag vågar utsätta mina smaklökar för den prövningen. Kan inte du göra det åt mig?

Marabou popcorn är topp 3 godaste smaken!! Men så älskar jag Smash sååå.. sött, salt, knaprigt. Skitgott. Black är också asgod, är glad att den nu finns som 100g!
Citera
2022-02-13, 07:27
  #15
Medlem
Winter-Goddesss avatar
Jag ser den varje gång jag är på ICA, iaf den lilla varianten för den är nästan i ögonhöjd. Däremot så har du ju hallonlakrits-varianten i stor förpackning och det är i princip samma sak smakmässig sett.
Citera
2022-02-13, 12:01
  #16
Medlem
Scamps avatar
Såg den senast igår på ICA Kvantum när jag handlade.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback