Jag blir galen .... jag installerade Mycelium på min iPhone och återställde min wallet som jag hade på en android med alla dom där orden.
Sen skickade jag allt jag hade på Coinbase till min Mycelium wallet. Jag gick till Receive och där under Main Account finns en bitcoin adress. Jag skickade allt från Coinbase till den adressen. Jag kollade transaktionen och den igenom. Men på min Mycelium ser jag inget, det står 0.
Jag installerade Electrum på min dator där kan jag se att adressen jag skickade till faktiskt har rätt saldo. Men i Mycelium-appen står det att jag har noll.
Jag installerade då Trust Wallet och importade med orden, men där står också NOLL.
Hur i helvete får jag mina pängar? Jag har ju uppenbarligen lyckats öveföra från Coinbase till Mycelium, men jag kan inte se det!?
Olika program kan hantera recovery phrases på olika sätt. Har du testat ett annat program? En private key är alltid att föredra framför recovery phrases
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!