Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 2
  • 3
2006-06-13, 16:44
  #25
Medlem
chillionaires avatar
kom igen togo!!!!!!!!!!!!!!
Citera
2006-06-13, 16:56
  #26
Medlem
Villons avatar
Jävla seg-VM att inte bjuda på skrällsegrar.
Citera
2006-06-13, 16:59
  #27
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HappySatan
Hahaha, bästa citatet

Men så sant så, jävlar vad de springer nu! Äntligen känner man igen sitt korea!



Skönt att Sydkorea vann tillslut. Dem har större potenial att gå längre.
Sen att man vann några kronor på det hela gör det härligare.
Citera
2006-06-13, 17:01
  #28
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Villon
Jävla seg-VM att inte bjuda på skrällsegrar.
...eller straffsparkar
Citera
2006-06-13, 17:12
  #29
Medlem
Quorthons avatar
Fan va skönt
Får hoppas de bara var premiärnerver och att koreanerna resten av turneringen springer sönder allt motstånd.
Citera
2006-06-14, 14:17
  #30
Medlem
apgujeongs avatar
Jag såg matchen på plats i Seoul. Helt sjukt vilket intresse och vilken stämning det är i stan. Det var säkert en miljon människor ute på stan och såg matchen och firade efteråt.

Matchen i sig var inte så mycket att hänga i granen. Korea öppnade riktigt svagt, men spelade upp sig i andra halvlek efter utvisningen och ett par byten.

Jag såg inte Frankrike-Schweiz, med det var inte heller någon jättebra match efter vad jag hört?? Tror i alla fall Korea får det tufft att avancera.
Citera
  • 2
  • 3

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback