Citat:
	
		
			
			
				 Ursprungligen postat av 
yokisuci
			 
			Vilka är det som har fått avgå för att de tidigare har heilat på en fest i tonåren? De personer som jag sett kommit upp är personer som inte bara heilat på fester utan även varit politiskt engagerade nazister efter tonåren.
Vem ska ha gjort detta menar du? Ida? Var då?
Hon sa antagligen att hon inte hade några skelett i garderoben för att hon inte kände att det va nödvändigt att säga nått i stil med: "Jag brukade lyssna på Pluton Svea i tonåren och heila lite när jag blev full".
		
	 
 
Menar du att människor aldrig fått lämna sitt arbete pga tidigare dumheter? Rektor Hamid är en av dom, otaliga SD-medlemmar har fått lämna för tidigare ”synder”, Federley fick såklart lämna främst för sin partners tidigare brott osv..
Nej det behöver inte handla om ett exakt likadant fall.
Google is you friend.
Klart hon tyckte det var irrelevant med tanke på att ett sådant uttalande hade omöjliggjort hennes plats i regeringen?
Nu är hon ju medlem i S, partiet som gjort väldigt mycket för att straffa och förfölja oliktänkande oavsett vilken petitess det må ha gällt.. borde man då inte få skörda vad man sått?