Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 2
  • 3
2014-07-29, 06:37
  #25
Medlem
Bluebeast72s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av BarryHero
"I samma veva menar klubben att det lutar mot att Olof Mellberg får lämna. Den förre landslagsbacken har gjort sin sista match i Köpenhamn-tröjan, enligt klubbens hemsida.
– FC Köpenhamn och Olof Mellberg för en konstruktiv dialog för att bryta med omedelbar verkan. Därför deltar han heller inte på träning och matcher, lyder meddelandet.
Mellberg kom till Köpenhamn förra året och har stått för två mål på 19 matcher. Återvändande Antonsson blir å sin sida klubbens nionde nyförvärv för i år."

http://www.aftonbladet.se/sportblade...e19281910.aban

Nagon som vet nagot om detta? Varfor bryter man med Mellberg?
Även jag höjde ögonbrynen, under svts sändning nyss sa dom att denne inte ens är välkommen på träning längre, avbryter allt samarbete med omedelbar verkan!!

Karln måste gjort bort sig å det grövsta för fc köpenhamn brukar vara en tolerant klubb.
Citera
2014-07-29, 09:04
  #26
Medlem
Dexter.Pointdexters avatar
finns väl bara 3 alternativ att välja på:

1: Han har varit en fullständig katastrof på planen (har inte följt honom i FCK)
2: Han har vänstrat med någons lagkamrat dam.
3: Han har i stundens hetta bråkat eller sparkat ner någon lagkamrat på träning.
Citera
2014-07-31, 20:12
  #27
Medlem
JerryCottons avatar
Idag meddelade han att han lägger av med fotboll. För ett par år sedan sa han att han skulle varva ner i Degerfors IF innan han lägger av. Var väl mest bullshit som det mesta som kommer ur denna surkarts mun.

Han är otroligt egocentrerad och sur för det mesta. Inte förvånad över att Köpenhamn inte ville fortsätta att samarbeta med honom.
Citera
2014-07-31, 20:34
  #28
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Dexter.Pointdexter
finns väl bara 3 alternativ att välja på:

1: Han har varit en fullständig katastrof på planen (har inte följt honom i FCK)
2: Han har vänstrat med någons lagkamrat dam.
3: Han har i stundens hetta bråkat eller sparkat ner någon lagkamrat på träning.

3 foliehattsscenarion. Det är förmodligen så enkelt som att få tillbaka 4 år yngre Mikael Antonsson på free transfer var för bra för att motstå. Olof blev överflödig.
Citera
2023-12-13, 14:21
  #29
Medlem
explorerss avatar
Olof Mellberg är huvudkandidat att bli nästa förbundskapten.
https://www.expressen.se/sport/fotbo...orbundskapten/
Citera
  • 2
  • 3

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback