Citat:
Varför framställer du Bonnier som om de vore italienare? Bonnier är inte italienare, de tillhör den grupp av människor som vi övriga inte får tala om, enligt regimen vill säga.
Istället för att antyda på koppling till italiensk kultur (obs! "familj" på italienska skrives "famiglia") och få det att verka som om Bonnier vore en italiensk familj, kan man ju mer lämpligen kalla dem för t.ex. en kosherklan, koshergangstrar, eller kort och gott bara judemaffia. Det är ju det de är.
Istället för att antyda på koppling till italiensk kultur (obs! "familj" på italienska skrives "famiglia") och få det att verka som om Bonnier vore en italiensk familj, kan man ju mer lämpligen kalla dem för t.ex. en kosherklan, koshergangstrar, eller kort och gott bara judemaffia. Det är ju det de är.
Om du bott i Malmö hade du vetat vad La Familia betyder.
Det är en Klan av blodsarv. Du MÅSTE har rätt blod för att tillåtas vara delägare. Kusin trumfar kompetens. Somalier kör samma rejs. Klaner som håller på så kollapsar alltid innifrån förr eller senare. Likt guldfiskar som äter ihjäl sig själva ty de blir aldrig mätta. Det är bara att stå med armarna i kors och se på. Bonniers missade tex hela IT-boomen och NU anno 2021 "investerar" man i Rosengårds centrum. - Lycka till säger jag bara. Bonniers företagskonstruktion hör hemma på 1600-1800-talet. Det är därför de missat så otroligt många tåg. Fenomenet kallas narcissism inom psykiatrin.
Klanen skall dock ha en eloge för att de lyckades blåsa Telia/staten/folket på 9 miljarder skr för TV4 genom att PsyOpsa genom Dagens Nyheter. - Skiten hade gått för 100 miljoner (max) på ebay. Hästhandlare. De manipulerade staten att köpa TV4 mot statens vilja. Thats PsyOps alt korruption. I normala länder hade köpet krävts tillbaka av konsumentombudsmannen. Narcissister har inget samvete. Jag utgår från att Rosengårdsaffären innebär att "blåsa någon" det kan vara kompajonen eller Malmö stad eller vadsomhelst men den största sannolikheten är att någon kommer att blåsas. Lita aldrig på en Narc. Narcs utgår från att alla andra också är narcs (Det är deras handikapp) och utifrån det så kan en kunnig om narcisxism alltid enkelt förutsäga narcissistens nästa steg/drag. De tänker bara på ett sätt. - Det är inte svårare att förutsäga en narcissist framtida betetende än en treårings betende vid en godisdisk. Om DU vet att personen är en narc. En sak kan alla vara helt säkra på. Bonniers satsning på Rosnegård handlar inte om filantropi, empati eller sympati. Det handlar enbart om att öka deras hög med guld och silver. Ty de kan inte bli mätta och det är narcissistens handikapp. Bonniers skiter i människorna Rosengård fullständigt och kommer aldrig att sätta sin fot där heller. Det är penningen som drar.
__________________
Senast redigerad av Kulturmarxist 2021-07-06 kl. 15:12.
Senast redigerad av Kulturmarxist 2021-07-06 kl. 15:12.
