Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 4
  • 5
2021-07-03, 08:41
  #49
Medlem
senhackarens avatar
Varför lägger expressen ner tid på att skriva om denna galning, men religiösa fanatiska vanföreställningar? Lämna honom åt sitt öde och glöm bort detta smutset.
Citera
2021-07-03, 08:44
  #50
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Quackenbush
Någonstans har ju integrationen av den här mannen gått fel. Vad fick honom att välja kriget långt borta framför jobbet och familjen hemma? Har Sverige brustit i sitt ansvar på något plan? Det är allas vårt ansvar att stävja extremism, oavsett om det handlar om högerextremism eller som i detta fallet förvirrade unga män. Det jobbet börjar här i Sverige, i lokalsamhället. Här måste vi rannsaka oss.
Vadå vi? svar i korthet pisslam
Citera
2021-07-03, 23:18
  #51
Medlem
Håller med er alla att han bör glömmas bort och kasta nyckeln. Han är ju inte ens svensk utan arab som knappt har bott i Sverige efter ha kommit som flykting 15år sen. Sen har han mage att säga att varför inte dra hit alla mördarna från Syrien. Ett nack skott borde sitta fint på plats tycker man.
Citera
2021-07-07, 13:14
  #52
Medlem
GTFO-Foreigners avatar
Citat:
Ursprungligen postat av senhackaren
Varför lägger expressen ner tid på att skriva om denna galning, men religiösa fanatiska vanföreställningar? Lämna honom åt sitt öde och glöm bort detta smutset.

Expressen har väl även de folk som dejtar IS terrorister precis som SR bevisats göra samt SVT med stor sannolikhet gör?

Riktigt skeva människor som arbetar på SVT, SR, Expressen och resten av Terroristmedia.
Citera
  • 4
  • 5

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback