Citat:
Ursprungligen postat av
Alsteralven3338
Känns väl lite som att bröllopet var ner en kul grej för henne, kanske också blev "övertjatad". Tror inte hon är superkär på långa vägar och då har resultatet blivit så här. Egentligen inte roligt för någon av dem.
Alltså utifrån poddar och så är det rätt uppenbart att Pernilla inte är superkär i CB och aldrig heller varit det. Hon sökte mer en livspartner som skulle vara just någon hon kunde sällskapa med när hon inte umgås med övriga vänner och familj helt enkelt. Vissa är så, de behöver sällskap hela tiden men struntar helt i kärleksdelen av det. Visst hon bodde utan man herrans massa år men då bodde alla ungarna hos henne också så hon hade ändå sällskap nonstop. När de flyttade ut behövde hon helt enkelt fylla tomrummet.
Bröllop etc är ju mest för programmets skull, det lockar tittare och är bra marknadsföring.
Tror inte hon hatar CB eller nåt sånt men tror heller inte hon är förälskad i honom och heller och aldrig varit det. Hon har mer bara funnit sig i situationen att han är där och håller henne sällskap lite då och då, that's it.