Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
2006-05-26, 23:28
  #1
Medlem
3 dagar raodtrip från verkligenheten.

Nu sitter jag har, på den 3:e dagen på min helg. Dessa tre dagar har vart det mest flummigastei hela mitt liv, och jag kan med säkerhet säga att livet har fått ett helt annat perspektiv. Detta kommer bli en liten annorlunda tripprapport, då den inte kommer innehålla så mycket upplevelser och beskrivningar av OEV´s och CEV´s.


Första dagen;
Eller ja kvällen, så tog jag och en kompis 750mg DXM var. Helt flum kväll
och allt kändes underbart! Bra trip, och eufori´n sprudade om mig när jag var på väg att landa.
Satt och pratar med min kompis, och allt känder så underbart. En mycket lyckad trip som jag sent glömmer.

Dag 2:
Ska vi ta igen? Jajamen, ikväll igen hände samma sak. 750mg var och en lika underbar kväll. Flum somfan, men total förvirring och verkligheten kändes nu ännu längre bort. Fortfarnade överlycklig och helt nöjd med livet under landningen, och ville aldrig att det skulle sluta; jag vari paradiset.

Dag 3: Morgonen.
Nu vaknar jag efter 2 nätters DXM:ande, och känner mig helt borta. Balansen är helt ur kontroll, och jag har svårt att smälta alla intryck. Fortfarande starka känslor av eufori som sen förstärks av tanken på vad som väntar mig. Hade gått upp extra tidigt för att bege mig till min kompis, där godis väntade.

Vad för godis fanns där då?
Hash och Benzo! Ohh, resan till kompisen var helt mystiskt. Min far skjutsade mig, och jag var knappt kopplad till verkligheten och det kändes bara så obekvämt. Tror inte han misstänkte något, men jag måste verkligen
sett borta ut..

Nu så, framme hos min kompis. Vi kastar i oss varson benzo och börjar sedan mecka hashet.
När vi är klara så kommer vi på idén om att köra hink och flaska istället för att rulla. 2 minuter senare sitter vi där ute på altan, och nu jävlar var det dags. Själv hade jag aldrig kört hink och flaska förrut (bara testat joint, pipa och bong) så jag trodde det var som bong ungefär. Nu när vi ska börja så kickar benzon i, och när jag tar mitt första feta sug på flaskan och sedan andas ut blir det helt tomt i huvudet. Tittar rätt ut mot ingenting, sen så ramlar jag bara ihop och säger någit i stilen med "woaw... ah.. åhh.". Min kropp är helt död, och jag kan inte resa mig upp. Var som om den stängde av sig ett tag. Efter 10-15 sekunder kan jag återigen sätta mig och röra mig något normalt.

Nu följer x antlar timmar med total flum, då vi går runt i huset och bara flummar. Har aldrig vart så dum i huvudet i hela mitt liv, och dar var som att trippa på nåt tyngre. Vi hör glassbilen, och blir skitglada och bestämmer oss för att köpa glass. Flummade somfan går vi ut och köper ett 12 pack Choko Bars eller vad dom nu hette, Vi går sen ner på stan, köper hamburgare för att sen gå hem och muncha. Gott somfan! Nu ska vi festa på efterrätten; glassen vi köpte! Kryper ner i sängen och slötittar på TV och äter glass. Vaknar sen några timmar senare, vi har då tydligen somnat båda två och nu är vi något återställda från benzo och rökat.


Detta är dom mest förvirrade dagarna i mitt liv, och vägen tillbaka till verkligheten känns lång. Har fått tusentals nya bilder i huvudet, och minst lika många nya tankar. Att smälta detta blir ingen lätt uppgift, och om jag någonsin kommer glömma känslorna jag har haft är oklart. Jag vet inte om dom är sköna eller läskiga, men jag vet däremot att dom kommer följa mig hela mitt liv.

Jag trodde aldrig att det gick att bli så här borta på droger, och att sin syn på livet kan förändras så. Jag har verkligen lärt mig något nytt, och detta spar jag på i min ryggsäck för livet.

Mitt liv kommer aldrig vara detsamma igen...

---
Note: Har nu tagit 500mg DXM till, blir tre dagar i rad nu. Mår skitbra och kommer få ännu mer att tänka på imorrn känner jag
Sixtyniner; Over and Out!
Citera
2006-05-26, 23:55
  #2
Medlem
speedracers avatar
Fick du förvrängd verklighet av två dagars DXMande? Jag har kört i två veckor nu på platå 3 varje dag, och jag känner mig helt normal. Konstigt.

Helt OK rapport.
Citera
2006-05-27, 00:30
  #3
Medlem
grimms avatar
Citat:
Ursprungligen postat av speedracer
Fick du förvrängd verklighet av två dagars DXMande? Jag har kört i två veckor nu på platå 3 varje dag, och jag känner mig helt normal. Konstigt.

Helt OK rapport.

Låter inte så hälsosamt..
Citera
2006-05-27, 03:01
  #4
Medlem
cribbons avatar
Hälsosamt är inte så viktigt, håller man på med droger medvetet är man inte hälsosam.

Verkar som du haft det riktigt bra, bra rapport, väl skrivet.
Hoppas det var lika bra som jag fick intrycket av det.
Citera
2006-05-27, 03:23
  #5
Medlem
Kalvinos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av speedracer
Fick du förvrängd verklighet av två dagars DXMande? Jag har kört i två veckor nu på platå 3 varje dag, och jag känner mig helt normal. Konstigt.

Helt OK rapport.

Vad klassar du som normal?

Bra rapport! Lät som du hade mys!

5/5
Citera
2006-05-27, 10:45
  #6
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av speedracer
Fick du förvrängd verklighet av två dagars DXMande? Jag har kört i två veckor nu på platå 3 varje dag, och jag känner mig helt normal. Konstigt.

Helt OK rapport.

För drygt 1 månad sen hade jag aldrig testat DXM, och nu har jag tagit det runt 7-8 gånger totalt. Så jag har inte direkt börjat lugnt, utan mer kört på somfan.

Det blir ganska mycket då för en ovan psychonaout som precis blivit introducerad till det nya livet . På tok för många nya intryck och tankar som jag måste ta hand om framöver...
Citera
2006-05-27, 11:56
  #7
Medlem
[Delete]
Citera
2006-05-28, 00:03
  #8
Medlem
Bullsquids avatar
Känns som jag fått nog nu efter min fruktansvärda AT på 1250mg som höll i sej över 12 timmar
Citera
2006-05-30, 15:18
  #9
Avstängd
Duffens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av speedracer
Fick du förvrängd verklighet av två dagars DXMande? Jag har kört i två veckor nu på platå 3 varje dag, och jag känner mig helt normal. Konstigt.

Helt OK rapport.

Bara så du vet om du tar DXM för länge så bygger du upp en tollerans så du inte får nån effekt
Citera
2006-06-13, 16:03
  #10
Medlem
RoboSnuts avatar
Lät som du haft det riktigt trevligt!
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback