Citat:
Ursprungligen postat av
Lund-NoGo-zone
Så fint att jag kan visa din inkompetens. Det finns minst 50 olika inlägg på FB exakt när jag köpt och sålt. Här bara ett exempel, det första som dök upp efter 10 sekunders koll på "mina inlägg" perioden mars-juni 2020.
(FB) När går ni in på börsen och fyndar efter Corona?
30.000 Swedbank 114 kr 21 mars 2020. Jag sålde sedan för 170 kr i juni bara 3 månader senare = 1.5 mkr skattefri vinst (jag har ISK).
Allt jag skriver på FB är 100% sant. Det bästa jag vet är när personer inte tror det är sant, då vet jag hur bra jag har det.
Jag höll på och skröt om att jag hade en miljonlön här på flashback i en annan tråd med en annan användare. Då gick jag in på skatteetaten och tog en printscreen.
Man vill ju inte tänka att andra ljuger, jag vet en annan användare som är pilot har visat sitt innehav tidigare när det varit fråga om trovärdighet.
Kanskje du kan göra något liknande? Speciellt så som du sträcker ut hakan?
Nu menar jag att du har rätt, det kommer en till liten krasch på 10-15%, men om du ska mäta kuk så måste du faktiskt visa kuken.
Tråkigt att höra att du närmar dig 65, men det är iallafall 20 år kvar för dig.