Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 6
  • 7
2021-02-03, 21:31
  #73
Medlem
skalman1973s avatar
Ganska självklart egentligen ? I ett samhälle bestående av skurkar blir den som dryftar problemet själv skurk . Man stjäl idéer hela tiden och gör dem till sina egna . Men ingen vill tillstå det eller ge någon annan några politiska poäng .

Nu senast har det blivit på modet att ta tag i straff rabatter för unga . Dvs ett problem SD lyfte fram för 10 år sedan .
Citera
2021-02-04, 16:29
  #74
Medlem
Klanledarens avatar
Man fruktar att SD blir störst då alla andra är globalister. Politiskt härdsmälta för dem. Inte mer än så.
Citera
2022-02-11, 09:36
  #75
Medlem
Kan tänka mig att det knakar i fogarna hos dom etablerade! partierna . Bar kolla tidningarna i dag, expesten, det finns ett underlag nu.
Citera
2023-01-01, 12:28
  #76
Medlem
Tror nu att många väljare är rädda för SD och vad som kan hända. Tryggare för dom om S med sitt anhang pungslår skattebetalarna på ett tryggt sätt.

Får SD ge sig i många frågor så tror jag att dom ställer ett ultimatum, hoppar av överenskommelsen och röstar som dom vill. Kanske Nyval , S kommer tillbaka. Och förfallet återupptas.
Citera
  • 6
  • 7

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback