Citat:
Ursprungligen postat av
Aloe-Blacc
Haha, ja, politiker har ju verkligen hetsat och uppviglat.
Det är dåren Trump som aktivt har förälskat sig i "Proud boys" och negligerat minoriteter och vräkt ur sig rasistisk dynga mot både asiater och sydamerikaner.
Det är smått komiskt att inga av er dårar inser faktum, USA har i modern tid inte haft dessa kaosartade drabbningar mellan olika etniciter och samhällsgrupper. De har haft en sittande president som har hetsat, hånat och förlöjligat stora delar av USA:s befolkning.
Rasistiska uttalanden alltså. Och konstigt nog kan du inte bjuda på ett enda sådant citat
Du har ditt huvud så långt upp i medias röv att du kan smaka vad de äter innan de ens sväljer.
Tänk att idioter som du jublar när BLM mördar poliser men blir förskräckta när nån du inte håller med politiskt krossar en ruta. Objektivet är verkligen inte eran starka sida. Inte skepticism heller. Eller att tänka överhuvudtaget. Efterbliven är ett bra ord för att beskriva din sort