Citat:
Ursprungligen postat av
Lund-NoGo-zone
Bara i en lagsport utan intresse lägger man ner det vinnande laget. Det är ganska ironiskt att de feministiskt framarbetade pengarna "bidrag från herrar" förstörde något som kvinnorna själva skapat, det vinnande damlaget. Men det var tydligen inte vatten värt.
Det finns ingen prestige att vina något inom damfotboll. Varför skulle vi män bry oss när feministerna själva inte bryr sig om damfotboll. När invandrarna är i majoritet som kommer den vara totalt stendöd.
Vad har ni betahanar gjort för att det handlar i grunden om publiksiffror. Och de hundratals tusen feministerna vi har i landet bryr sig inte ett skvatt. Dom lägger pengarna på buttplugs, sprit och lattte. Och invandrade bedragare från Afrika. Damfotbollen bärs helt upp av idielt arbetande pappor som misslyckats med att föda söner istället för döttrar.