Citat:
Ursprungligen postat av
Pust
Nu kommer väl någon muslim med motargument om att det finns miljontals kristna som består i muslimska länder. Sant,
Det är en "sanning med modifikation". Sanningen är att muslimska MENA tillhör den mest anti-kristna regionen i världen:
https://www.opendoorsusa.org/christi...ld-watch-list/
^^ Klicka på map view eller den här länken:
https://www.opendoorsusa.org/wp-cont...h-List-Map.jpg
Enda landet som ligger före muslimska MENA i att förfölja kristna, är vänsterorienterade kommunistiska Nordkorea. Detta är också varför muslimska invandrare och vita vänsterextremister ofta sammarbetar här i västvärlden, eftersom de har ett gemensamt mål: att folkmörda den vita kristna mannen (och knulla hans vita mamma, systrar och döttrar, givetvis).
Att det fortfarande finns några miljoner kristna kvar i MENA (främst i Egypten; i Irak, Turkiet och Syrien/Libanon är det inte många kristna kvar), innebär inte att muslimer är toleranta mot kristna. Det finns ju över 400 miljoner muslimer i MENA, och under 20 miljoner kristna totalt. Denna demografiska skillnad beror inte på att MENA-kristna inte kan fortplanta sig, utan snarare det att muslimer har religiösa folkmord och etniska rensningar som deras favorithobby. Och just därför menar jag att muslimer inte ska tillåtas bo i Västvärlden, eftersom de kommer ägna sig åt deras favoritsport även här när de blir tillräckligt många.
Citat:
Ursprungligen postat av
Pust
men muslimer verkar också besitta ett väldigt starkt hat mot just européer enligt min erfarenhet i alla fall.
Givetvis hatar muslimer européer. Till viss del beror detta anti-europeiska hat, på att européer historiskt har varit (och i stor utsträckning fortfarande är) kristna. Den andra orsaken till det muslimska hatet mot européer, är att det är rent instinktivt, och muslimer förstår att de är korkade och fula untermenschen. Det är lätt att hata någon som är överlägsen en, så att säga
Citat:
Ursprungligen postat av
Pust
Detta kommer med modersmjölken och grundar sig i historiska skäl för de gånger som man har drivit tillbaka invaderande muslimer. I nutid för att "väst har tagit alla resurser" osv.
Nja, de historiska skälen handlar egentligen om att muslimer är underlägsna. Hade muslimer varit smartare så hade ju européer givetvis inte lyckats driva tillbaka invaderande muslimer, utan muslimer hade tagit över helt då, om muslimer hade haft högre IQ som övertag. Så muslimer hatar européer pga att de förstår på något plan, att de är underlägsna européer. Det har ju blivit populärt från nationalistiskt håll att vara anti-kristendom och utmåla kristendomen som en judisk konspiration som judarna designade för att folkmörda européer, osv. I själva verket, att européer är kristna medan majoriteten av MENA-folken är muslimer, innebär helt enkelt bara det, att européer har högre moral än de flesta MENA-folken.
Citat:
Ursprungligen postat av
Pust
Ja, det är i och för sig sant. Som jag nämnde ovan så verkar muslimer beskylla hela Europa och alla européer för den spanska inkvisitionen.
Den spanska inkvisitionen (och korstågen, kolonialismen osv) var jättebra.