Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2023-02-11, 14:18
  #13
Medlem
Tog första tabletten imorse. Fick nå rejäla magkramper som precis nu börjar gå över efter nästan sex timmar. Har vart sängliggande i fosterställning sedan dess.
Är det någon annan som upplevt samma sak?
Citera
2024-01-20, 14:34
  #14
Medlem
Rotwangs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Legoriddarborgen
Drick så mycket du vill, det är poängen! Naltrexon blockerar receptorerna som gör att du får en kick, det blir helt enkelt inte lika kul/skönt längre och då bygger hjärnan till slut om sig och släpper fixeringen vid alkohol. Skaparen av läkemedlet är tydligen lite upprörd över att vården säger till patienterna att de inte ska dricka, för då fungerar det inte lika bra!

Undantag om din lever redan är paj, fast då skulle du inte fått Naltrexon utskrivet.

Källa på det? Jag säger inte att du har fel. Låter bara lite märkligt i mina öron.
Citera
2024-01-21, 02:41
  #15
Medlem
Rotwangs avatar
Glöm det förresten. Hittade det själv.
[url=""https://nonicoclolasos.com/2010/09/15/bor-alkoholister-sluta-dricka/[/URL]
Citera
2024-01-29, 15:54
  #16
Medlem
Rotwangs avatar
Vad jag har förstått så tar det runt en timma innan tabletterna börjar verka. Men vad händer i fall man skulle börja dricka innan de börjat verka?
Känner man ruset av första ölen då, men inte av andra?
Ursäkta om det verka som en ovanligt dum fråga, men den kommer från en som inte har några som helst erfarenhet av drogen i fråga.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback