Citat:
Ursprungligen postat av
deepwww89
Du kommer aldrig att utnyttja 64GB. 32 kanske men inte 64. Vad använder du ens datorn till? Hårddisken är kanske en annan femma. Men ingen vettig person lagrar allt på sin laptop utan någon reserv.
Jag har allt det viktiga på min dator men jag har en kopia. Det som inte används hamnar i mitt moln. Kraschar din hårddisk så är det kört.
Nja jag surfar mest blocket och läser lite forum faktiskt. Provade spela Red Dead Redemption 2 i somras och det var kul, men tröttnade. Nu kör jag ibland Elaso Mania när jag vill fördriva lite tid. Så inget avancerat alls. Jag caddar en hel del och då e det gött med lite med kräm, men den funkar bra till det också.
Det är mest att det är kul att veta att den är så bra den kan bli. Datorjäveln kostade 56000, men kunde inte trycka i att få den med 128gb utan 2x32 var max, men vet som sagt att den går att få med 4x16gb också. Därför undrar jag om jag det hade funkat med 2x32 till.