Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2020-08-28, 23:41
  #2077
Medlem
Trolltestets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av R-G-B
Det här kommer att kosta för Malmö. Hur många företagare och högutbildade kommer inte att planera för att flytta till bättre och säkrare omgivningar efter detta?

Sveriges sedan tidigare döende landsbygd kan skatta sig som vinnare i detta, då storstäderna inte längre, tack vare Paludan, kan garantera tryggget.

Ingen mer kunskapsflykt från landsbyggden med andra ord, vilket ger fler jobb och ökat välstånd för orter som annars hade varit helt bortglömda.

Citat:
Ursprungligen postat av R-G-B
Varför kan idioterna få slå sönder trafikljus och annan egendom utan att polisen kör in och stoppar dem?

Vad får dig att tro att polisen Inte beivrar sådan brottslighet?
Citera
2020-08-28, 23:41
  #2078
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av JeppeNil
Tyvärr för dig så var det ett mönsterland.
Mönsterland?
Citera
2020-08-28, 23:42
  #2079
Medlem
Citat:
Det är ändå bra då det kommer att tvinga svenska regimen på knän att ändra och vid nästa val åker de ut med huvudet före. Islamistiska aprtier såsom socialdemokraterna, MP och centern ska ut ur riksdagen.
Problemet är snarare att om några år när det organiserats ett muslimskt parti så blir det ett av de största partierna direkt och får makt, medan de traditionella partierna blivit marginaliserade och mest träter inbördes i jakten på resterande väljare. Någon kommer förmodligen då att säga "vi såg det inte komma"!
Citera
2020-08-28, 23:43
  #2080
Medlem
BushwickBills avatar
Är dom i princip bara på Amiralsgatan? Och runt 300st?
Citera
2020-08-28, 23:46
  #2081
Avstängd
Einars.Soldaters avatar
Citat:
Ursprungligen postat av BushwickBill
Är dom i princip bara på Amiralsgatan? Och runt 300st?

De försökteta sig mot centrum men piken stoppade de.
Citera
2020-08-28, 23:46
  #2082
Medlem
Krimkolls avatar
Det fortsätter och lär väl fortsätta en bra bit in i nattimmarna kan man tänka sig.

Citat:
Ett flertal bilar har vid olika tillfällen satts i brand på olika adresser i området och en brand pågår i ett underjordiskt garage. Polisen vet just nu inte om bränderna har ett samband med de oroligheter som pågår.

Uppdatering kl. 23.39: Det är fortsatt oroligt i området och föremål kastas mot poliser och polisfordon.

Det finns just nu ingen uppgift om personskada.

Ett flertal personer är frihetsberövade som en följd av kvällens händelser.

https://polisen.se/aktuellt/handelse...-ovrigt-malmo/
Citera
2020-08-28, 23:47
  #2083
Medlem
Celerons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av NoTruce
Vad var det för skön dansk? Han såg mer än irriterad ut.
Det var Lasse från Köpenhamn, en, eller rättare sagt en av två, tuffingar från Stram Kurs kärntrupp. I yngre dagar spelade han fotboll i den högsta serien i Danmark. Den andra, som jag inte kan namnet på, är ledare för en av partiets lokalavdelningar i Kolding på Södra Jylland.

Här är för övrigt en utmärkt artikel av medborgerlig samling om händelserna idag:
https://nyheteridag.se/med-politiker...randefriheten/
Citera
2020-08-28, 23:50
  #2084
Moderator
-Info-s avatar
Jag öppnade precis DN, och möttes av Niklas Orrenius text från tidigare idag:

Citat:
Niklas Orrenius: Ingen slump att Malmö vände hat till kärlek

https://www.dn.se/

Detta ligger alltså under denna lite mer färska text:

Citat:
Våldsamt upplopp efter koranbränning i Malmö

"Vi utsätts för stenkastning."



Jag trodde DN skulle ta bort Orrenius text, men nej. Den är kvar.

Snacka om att vara bortgjord.
Citera
2020-08-28, 23:53
  #2085
Avstängd
Einars.Soldaters avatar
Citat:
Ursprungligen postat av -Info-
Jag öppnade precis DN, och möttes av Niklas Orrenius text från tidigare idag:



Detta ligger alltså under denna lite mer färska text:





Jag trodde DN skulle ta bort Orrenius text, men nej. Den är kvar.

Snacka om att vara bortgjord.

Orrenius är en dryg PK jävel som går svenska regimens och islamisternas order.
Citera
2020-08-28, 23:56
  #2086
Medlem
Nalle22s avatar
Video: "Allahu akbar" – här tar muslimerna över

https://www.youtube.com/watch?v=56tadplSLbI
Citera
2020-08-29, 00:02
  #2087
Medlem
Glöm inte bort att dessa danskar som greps är misstänkta för hets mot folkgrupp, trots att det handlar om en religion och inte en ras.

Det är däremot fritt fram för en svart man att hävda att alla vita ska dödas och de överlevande ska tas som slavar, samt att ta över det land man nu befinner sig i, alltså Sverige. Detta ville ingen åklagare åtala personen för utan det fick drivas som ett civilmål, där domstolen givetvis friade pga den svarta mannens rätt till yttrandefrihet vägde tyngre än att vita människor kände sig hotade.

Sverige. Det landet finns inte längre. Det är utbytt mot något helt annat. Ett land där islam är statsreligion, där vita numera kan behandlas som laglösa och icke fria människor utan några som helst konsekvenser. Mysigt...
Citera
2020-08-29, 00:03
  #2088
Avstängd
barkies avatar
[quote=Trolltestet|72748616]Indeed, och de flesta av dem har utvisats igen, förutom "den berömda 9-åringen" som lyckades ta sig till Kanada till slut (which angers me, since I REALLY wanted to rape him).



Inga av marockanerna släpptes in gladeligen. De tog sig in illegalt via smugglare.



Medborgare utvisas inte. De sätts i fängelse om de begår brott.



Yep. Sveriges accepterande av FN's deklaration av Mänskliga Rättigheter är ett jävla gissel.



Indeed. Men att få trådens profetiska högerdebattörer att inse och acceptera det, är svårare än att få en GHB-torsk att frivilligt gå 'Cold Turkey'.



Det stör mig att Paludan inte gör det...
Hade han gjort det så hade han fått Folkhjältestatus även i Mina ögon.



Han fick vända vid gränsen. Det är i praktiken samma sak.



Som bög fick jag utkämpa ganska bittra strider med kristna under 80-talet innan vi till slut på 90-talet besegrade dem och fick de medfödda rättigheter vi alltid haft men där en religiös bokjävel stod emellan Oss och Friheten....



Polisen besvarar dödligt våld med dödligt våld först när våldet är dödligt och ett Direkt Hot emot polismannen. En polis med hjälm och sköld behöver inte frukta en sten.



När Polisen eskalerar, så gör även buset det.

Få skjuter emot polisen under flykt än så länge i Sverige. De få som gör det, blir riksnyheter.

"If we build an A-bomb, They build an A-bomb" osv, en meningslös spiral som inte gör annat än fördyrar insatserna.



TRO får du göra i synagogan.



Tveksamt. SÄPO kommer by then att ha hittat anledningar att hålla denna invasionsarmé från att äntra Sverige igen.
They're Fucked.

De borde pröva sin lycka i Moskva istället.



Hahaha... Nej, den är Slug.
Den låter sig inte trollas av dina och dina partikamraters sverigefientliga upptåg.
They have Perfect Skills in dealing with that kind of shaite by now!

Paludan får ringa Putin och be om nya instruktioner för hur man skall hantera Sverige i fortsättningen. De gamla instruktionerna är 'Out of Date' nu.

Paludan är på nördspråk, ekvivalent med 'Windows 95' nu. [/QUOTE




Vilken frihet syftar du på? Kan du definiera?
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback