Ja men är det MITT fel att du inte har tradinginkomster du kan lita på???
Antingen TROR du på din egna förmåga eller så tror du INTE på din egna förmåga. Du tror INTE på din egna förmåga och lånar därför ej!!! Jag TROR på min egna förmåga och vill låna men får ej.
Bara idioter skakar på huvudet åt något som fordrar eget ansvar till 1000 % och det har att göra med att ni vill att någon annan ska backa upp er, vare sig det är mentalt, emotionellt eller finansiellt. Sen ska ni väl ha skuldsanering om ni misslyckas. Herregud.
Sen, hade ngt varit annorlunda om man bedrivit handeln i bolagsform? Samma sak förutom att hälften försvunnit i skatt. Alltså är reglerna idiotiska och för idioter. Synd att man måste flytta utomlands för att dra nytta av sin egna förmåga.
Det här kommer att få konsekvenser precis som den utbildade skaran som utnyttjar systemet men lämnar landet och kompetensen försvinner. Allt korrekt dock enligt socialistens röda manual för hur man förstör ett land och skapat kulturell misär.
Citat:
Ursprungligen postat av
Ringhals3
Och dedär hittils 4 miljonerna jag skulle gått back netto om jag gjort som du tycker man ska göra, vad har du för kommentar till det?
Tror de allra flesta som läser vår pajkastning här i tråden skakar på huvudet åt dina idéer!