Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2020-11-13, 09:32
  #157
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Silentrunner
Har kollat på klippet 10-15 gånger nu och rent spontant skulle jag säga att det inte är han, vad är det som är likt mer än mustaschen? Kläderna passar inte heller in på Sami. Polisen har ju även tillgång till ocensurerat material och borde isåfall ha känt igen honom.

Skulle någon kunna skriva var i avsnittet så man kan spola fram😬🙌🏼 Och slipper sitta och leta!
Citera
2020-11-13, 19:03
  #158
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Hallonsviss
Skulle någon kunna skriva var i avsnittet så man kan spola fram😬🙌🏼 Och slipper sitta och leta!

36:45
Citera
2021-05-07, 13:24
  #159
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av jimmie7997
Ja, Sami är nynazist. Vilken skräll att hans kod på mobilen är 8800. 88 står ju som bekant för HH aka Heil Hitler.

Rasist kanske ja men inte nynazist va? Visst han kan ha haft såna sympatier men rent logiskt sett så kan han ju inte vara en nynazist. Han har ju knappast mer än 50% germansk ursprung, det borde du väl ha förstått vid detta laget? Han ser ju inte direkt germansk ut eller hur...han ser mer eller mindre samisk ut så då undrar jag hur fan kan man vara nazist om man inte är av nästan fullt germansk ursprung?

Vet du inte vad nazismen går ut på? Vet du inte vad dessa ”arier” ansåg om ”icke arier”.
__________________
Senast redigerad av Facethetruth 2021-05-07 kl. 13:38.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback