Citat:
Ursprungligen postat av
JoeBiden
Har hänt förut att en president avlidit på posten av naturliga orsaker. Se Benjamin Henry Harrison.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/William_Henry_Harrison
Dog efter 100 dagar på posten eller något i den stilen.
31 dagar. Av lunginflammation (ligger i luften för 70+:arna nu...) som han fick efter att ha hållit ett ovanligt långt tillträdestal en ovanligt kall januaridag.
Biden kan dock avsättas levande när han snart blir allt för virrig. Pratar om att han är senator, att tisdag är torsdag, misslyckas när han försöker hänvisa till konstitutionen, byter ut användandet av fel namn till rutinmässiga "whatshisname", utmanar statschefer på armbrytning, drar osammanhängande irrelevanta fiktiva storys om sina håriga ben och kackerlackor, och hela tiden återkommer till Corn Pop.
4½ månad till konventet är en stor del av Bidens återstående livslängd. Mycket kommer att förändras med honom nu när det har satt in på allvar i hög takt.
Och PK:s hatande ljugande skrikkommunister tyckte att Trump var hälsomässigt olämplig när han valdes! De är så totalt självförnedrade på alla sätt. Varnda sak de ljuger ihop slår hårt tillbaka mot demsjälva. Har man fel och förnekar verkligheten, då misslyckas man.
10 gånger pengarna om man bettar på Bloomberg, som må vara impopulär men smart och rik. Jag säger mindre än 50% sannolikhet, men mer än 10%. Inatt kan det komma att bli tydligare. Konventet kan ju komma att utse en outsider som inte ställt upp.