Citat:
Ursprungligen postat av
Mustarn1910
Om metoo leder till ängslan och skrämsel hos någon som inte gjort något fel så borde man jobba med sin självkänsla, samma skrot och korn som började böla när en 17årig zara larsson sa att alla män är våldtäktsmän, skärp er och väx upp.
Konstigt att inte samma resonemang används angående alla dessa tjejer/ kvinnor som anser sig ha blivit våldtagna/ sexuellt trakasserade av killar/ män när dessa har tittat på dom t.ex.
Men jag antar att du är av åsikten att tjejer/ kvinnor är som barn som inte ska ha rösträtt och ska stå framför spisen och samtidigt uppfostra barnen.
Så jag tycker du borde ta och fundera på att växa upp själv, då det faktiskt är 18-års gräns här på forumet.
Eller så är du bara en taliban och då har du helt rätt i det du skriver och försöker säga mellan raderna.