Citat:
Ursprungligen postat av
lahavana
Det är lönlöst TS.
Oavsett vilken symbol du väljer att använda, så har vänstern ett kulturkrig mot ALLTING svenskt. De vill bryta ner vad svenskhet betyder, så de kan fortsätta importera orker och förgöra kärnfamiljen och nationalismen.
Säg att du har en logo med en snäll leende älg, några lingon och en semla på. Vänstern kommer fortfarande att hitta på något sätt att kalla den för kränkande/uteslutande/nationalistisk/rasistisk. Det sitter djupt inne i deras nuvarande ideologi.
Vänstern har sett till att få monopol på media. Vi måste snarare se till att ta tillbaka vår rättmätiga del av statsmedia så vi kan se till att de slutar smutskasta/förminska vår fina svenska kultur.
Ja det är ju så, eftersom vänstern har sådan total dominans.
Jag såg nyligen nån tjej med pins på sin ryggsäck. Massa sådana vänstergrejer. Jag känner att jag inte ens skulle våga ha någon högersymbol. Man får heller ingen sympati om man blir misshandlad pga en högersymbol. T.ex. en Davis stjärna (som förstås inte är en högersymbol men irriterar vänsterns gullegrisar, muslimerna. Och eftersom vänstermänniskor hyllar de palestinska terroristerna får väl israelsupport sägas vara höger).
Men jag tänker ibland ändå på hur kul man kunde haft om man varit lite yngre om kaxigare. Som idag när jag cyklade förbi ett märke i marken där det stod "seger". Man hade kunnat spreja texten "Helg" ovanför. Vänstern har ju bestämt att "helgseger" är "nazistiskt".
Helg seger är rätt kul uttryck faktiskt. Lika harmlöst som att säga att vita liv spelar roll, och lika irriterande för vänstern som kräver totalt åsiktsmonopol.
En annan kul bild man kunde ha på tshirtar är den som visar afrikanska invandrare överrepresentation i brottslighet.
https://www.friatider.se/sites/defau...lic/fgtygh.jpg
Går säkert att minska den till något mer symboliskt.