Citat:
Ursprungligen postat av
Picasso2
Inte bara VERKAR underskatta polisen. Han trodde sig vara deras överman. Han hånade åklagaren, han hånade polisens utredning ("Ni baserar en hel utredning på en mobiltelefon, ni är dumma i huvudet" - helt fritt ur minnet). Osv osv. Hade han varit lite smart hade han respekterat utredningsgruppen och förstått att de har resurser han aldrig nånsin kommer i närheten av, och försökt parera utefter det. Det klarade hans sparrishjärna inte av - det var för stora tankar för honom. Hans grandiosa störning, sparrisens övertro på sig själv, gjorde att han grävde gropen alldeles själv - behövdes ingen hjälp där.
Ha ha, måste bara först säga att jag tycker det är så förbannat kul att du kallar honom "sparrisen"!
Så fort jag läst ett inlägg av dig och du namnger honom på det sättet skrattar jag alltid till mitt i detta eländiga.
Med hans självbild skulle han hata det smeknamnet, vilket gör de ännu roligare
(Detta blev en parentes med lite humor i mörkret)
Ja, att lyssna på hans förhör fick mig att gå i taket av ilska ena sekunden och för att i nästa undra om han verkligen har NÅN häst hemma och är på riktigt?!
Att sitta och svara "nä det är omöjligt" när teknisk bevisning läggs fram, innehållande hans eget DNA eller hävda att polisen "inte är några detektiver direkt" (även det fritt ur minnet) bland många fler andra idiotiska kommentarer (som du bla nämnde) och sedan toppa det med fingret till W' s anhöriga, det säger en del om hur han är funtad.
Hoppas han någon gång förstår hur jävla dum han är, det lär vara det enda som skulle ta på idioten, att inse att han är en obotligt dum liten jävel (sparris) !