Citat:
Ursprungligen postat av
Szabolcs86
Jag ska inte ha klassen som flickor ingår i från och med nästa vecka. Det spelar ingen roll vilket straff jag får. De klagade ständigt på att jag har det så mycket roligare med andra klasser och en flicka som anmälde mig avbröt mig ofta när jag har pratat med andra flickor i korridoren. Det lustigaste i hela är att de var hyfsat vänliga mot mig efter incidenten. Jag orsakade nog inte mycket obehag.
Haha, ja, nu börjar det likna en riktig Ungrare.
Känns som att du börjar komma in i dig själv igen, vilket gör mig tacksamt överflödig.
Bjuder på två sista små rekommendationer, även om jag är övertygad om att du har det under någorlunda kontroll nu:
1. Har du en bra känsla av raggar-tugget med rektorn, kör på för all del, annars, undvik allt gällande flirting, oavsett. Jävligt paria, och bjuder i värsta på en anledning att utnyttja det. Det är helt enkelt inte värt risken.
Skulle du få någon fråga likt
"Var de attraherade av dig?" rekommenderar jag något likt: "Jag tillät aldrig något som skulle kunna uppfattas att gå så långt att jag kan veta, man kanske kan tycka att det är lite överdrivet, men jag försöker alltid se till att jag drar en gräns som är tydlig men också inte upplevs som inkräktande för eleverna". Snacka på om elevernas individualitet och integritet i värsta fall, rektorerna är inte sällan som vilka bittra medelklasschefer som helt och bryr sig bara om att de får höra tillräckligt mycket att kunna checka av det statliga standardformuläret och skydda sig själva
om de i värsta fall blir överrumplade över svaret så på följdfrågan:
Om rektorn är en man: "De är i början av tonåren, en förvirrande tid, varför jag ser till att vara extra noggrann med tydliga markeringar för garantera att inga missförstånd förekommer"
Om rektorn är en kvinna: "De är i början av tonåren, därför ser jag till att vara extra noggrann med att sätta gränser för att säkerställa en trygg miljö där alla kan känna sig bekväma och i kontroll över sina egna behov"
2. När du väl klarat ut den här situationen med rektorn, förväntar jag mig att du åtminstone gör en översikt över situationen med dina vänsteråsikter för dig själv! Sånt här är inte sprungit från inget, vet du. Vilken slutsats du kommer fram till bryr jag mig dock inte alls om.
Citat:
Ursprungligen postat av
Szabolcs86
De ska be om ursäkt för att de anklagade mig för sexuella trakasserier. Jag behöver be om ursäkt för att jag har ironiserat med dem.
Välkommen in i matchen! Nu kör vi!