Citat:
Ursprungligen postat av
B.R.Donut
Blir man misshandlad av sin partner så man får en hjärnblödning och stroke och karriären går åt skogen och man till slut blir alkoholist och mister vårdnaden om barnen så är det väl klart att man kan bli lite lack.
Du ska vända på ordningen, samt dessutom stryka dina falska påståenden om någon misshandel som orsakat en påstådd hjärnblödning. Ex-frun är en ex-fru för att HOL lämnade henne, eftersom hon alltid varit "lite lack" (som du beskriver det).
Klart karriär och familjeliv går åt skogen när man dessutom tar till flaskan i tid och otid. Idag försökte hon få sin ex-man mördad utanför bostaden där barnen bor med sin pappa... Frågan är varför det är så svårt för samhället att se och ta denna problematik på allvar?