Läste nyss på vk om det.. Vilken sjuk typ.
Citat från plus:
Citat:
Vid lunchtid samma dag klev en man in på polishuset i Umeå och erkände att det var han som hade utfört attacken. Mannen anhölls misstänkt för våldtäktsförsök och häktades senare.
Mannen som är i 40-årsåldern är tidigare ostraffad och har inte haft någon kontakt med psykiatrin. Han är akademiskt utbildad, arbetar och har fru och barn.
Citat:
Fantasin bestod av att mannen ville att tjejen skulle skrika och kalla honom för äckel. För att förverkliga detta hade mannen fyllt en behållare med sin sperma. Om han skulle spruta sperman på en tjej hoppades mannen att tjejen skulle reagera på det sätt som han ville.
Edit mer citat.
Citat:
Vidare berättade mannen att han aldrig haft någon avsikt att våldta kvinnan. Anledningen till att han våldförde sig på henne sexuellt var för att han ville få till den reaktion som han hade fantiserat om.
Efter att mannen sedan cyklat hem efter attacken erkände han för sin fru vad han hade gjort, sa till sina barn att han måste ge sig av och gick sedan och angav sig själv hos polisen.
Han dömdes till skyddstillsyn och 25000kr i skadestånd för sexuellt ofredande.
Det var ju bra att han verkade ångra sig men lite väl klent straff kanske