Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2019-07-15, 05:59
  #1
Avstängd
NegerSkinkas avatar
Det är bara 10-15 år kvar tills muslimerna blir en majoritet och börjar ta över politiskt via klanröstning, då det blir sharia bland annat, sedan kommer det vara helt kört. Detta är inga domedagstankar, detta är vad som kommer ske med en 100% garanti såvida inte en ny slags hitler intar tronen och börjar skicka ut/rensar bort flera miljoner omedelbart.
De blir fler än oss och alla länder som fått muslimska (arabiska/negroida) majoriteter har gått samma öde, det är bara att öppna historieboken. Det finns absolut inga undantag. Den absoluta slutdestinationen för Sverige är sharia och ännu ett heligt krig mellan shia och sunnimuslimer - samtidigt som vita "otrogna horor" kommer förföljas och förslavas/tvingas konvertera/mördas systematiskt. Sverige kommer bli precis som deras shithole countries är i långtbortistan idag.

Skaffar man barn idag, eller har småbarn idagsläget, så kommer de växa upp bland alltfler muslimer, de kommer mobbas för att de inte är muslimer, trakasseras, våldtas, rånas, och slutligen behöva kriga mot dem, trots att de då är många fler. När de blivit runt 20 år gamla kommer sverige bestå av 55-70% muslimer, och sharia tar över mer och mer. 10 år senare om de ens är vid liv så kommer livet vara rena helvetet, har du en dotter så kommer hon garanterat ha blivit våldtagen åtminstone en gång. Deras barnbarn vill jag inte ens tänka på, om de ens vågar skaffa barn. Ett enormt lidande är vad som väntar.

Nu säger jag inte att man ska lägga sig ner och ge upp, men är det ändå inte ett dilemma? Är det inte oansvarigt att sätta till barn som kommer lida extremt mycket under stora delar av sina liv, bli våldtagna, misshandlade och slutligen till och med kanske halshuggna? Att föda dem in i ett land som kommer bli rena helvetet med tiden, att föda dem in i ett garanterat lidande? Är detta oansvarigt?
__________________
Senast redigerad av NegerSkinka 2019-07-15 kl. 06:16.
Citera
2019-07-15, 06:05
  #2
Medlem
Idiotsveriges avatar
Citat:
Ursprungligen postat av NegerSkinka
Det är bara 10-15 år kvar tills muslimerna blir en majoritet och börjar ta över politiskt via klanröstning, då det blir sharia bland annat, sedan kommer det vara helt kört. Detta är inga domedagstankar, detta är vad som kommer ske med en 100% garanti såvida inte en ny slags hitler intar tronen och börjar skicka ut/rensar bort flera miljoner omedelbart.
De blir fler än oss och alla länder som fått muslimska (arabiska/negroida) majoriteter har gått samma öde, det är bara att öppna historieboken. Det finns absolut inga undantag. Den absoluta slutdestinationen för Sverige är sharia och ännu ett heligt krig mellan shia och sunnimuslimer - samtidigt som vita "otrogna horor" kommer förföljas och förslavas/tvingas konvertera/mördas systematiskt. Sverige kommer bli precis som deras shithole countries i långtbortistan.

Skaffar man barn idag, eller har småbarn idagsläget, så kommer de växa upp bland alltfler muslimer, de kommer mobbas, trakasseras, våldtas, rånas, behöva kriga mot dem. När de blivit runt 20år kommer sverige bestå av 50-60% muslimer, och sharia blir större och större. 10 år senare om de ens är vid liv så kommer livet vara rena helvetet, har du en dotter så kommer hon garanterat ha blivit våldtagen åtminstone en gång. Enormt lidande.

Nu säger jag inte att man ska lägga sig ner och ge upp, men är det ändå inte ett dilemma? Är det inte oansvarigt att sätta till barn som bara kommer lida under stora delar av sina liv, extremt mycket lidande. Är detta oansvarigt?

Det är oansvarigt ändå, även om vi inte hade haft en enda muslim i Sverige. Världen är knökfull till bristningsgränsen av människor, för många munnar att mätta.

De flesta naturresurser konsumeras snabbare än jorden orkar förnya dem, redan idag. Varje dag är det någon ny djursort eller insektsras som blir utrotad. Tack vare alla de som skaffar barn. Enligt FN:s Agenda 21 är den optimala folkmängden på planeten 500 miljoner(om jag minns rätt, längesen jag gick igenom den nu) där alla naturresurser kan förnyas i takt med att de förbrukas. Vi är 17 gånger så många redan nu.

Muslimerna är de värsta av dessa barnafödare såklart, då dessa skaffar flest barn, men idioter som låter dessa ta över sina länder är lika illa, om inte värre.

Fortsätter vi så här får vi snart äta soylent green, och det blir olagligt att vara över 65.
__________________
Senast redigerad av Idiotsverige 2019-07-15 kl. 06:17.
Citera
2019-07-15, 06:25
  #3
Medlem
X-fronts avatar
Det är bara oansvarigt om man inte förbereder dem mentalt.
Förklara vi-och-dem.
Det gäller att hålla sig utanför storstäderna i framtiden, bo på landet, norrut, så klarar de sig säkert.

Det kommer dock aldrig gå så långt så att det blir sharia. Svensken är ett rovdjur, en varg, ställ dem mot väggen och de måste agera för att överleva, och det tror jag svensken gör om det kommer dit.
Citera
2019-07-15, 06:32
  #4
Medlem
Europes avatar
Livet har alltid varit fullt av lidande, uppoffringar och kamp för de flesta. Det har aldrig varit föräldrars uppgift att skydda sin avkomma från det under hela deras liv, utan att på bästa sätt förbereda dem för det.

Dock torde det scenario TS målar upp helst motverkas redan nu, inte när det är ett faktum, samt för att göra det utgör svenska regimen och de regimlojala PK-svenskarna det största problemet, inte några andra grupper. Alla de andra grupperna finns här och får härja fritt tack vare PK-svenskarna, samt så länge PK-svenskarna existerar, så kommer de hitta nya sätt att försöka förgöra det svenska samhället och framtiden för alla barn.
Citera
2019-07-15, 06:36
  #5
Medlem
ReiseReises avatar
Hur många såna här trådar ska du skapa egentligen? Vi fattar att du har radikaliserats på Flashback, och visst är det småkul att diskutera Sveriges förfall, men för fan ge dig...

Sedan är svaret rätt enkelt. Skaffar man barn så gör man det i Norrbotten, Nordnorge eller Österbotten. Gör man det i svensk stad så kommer pojken vara slagen och rånad / dottern vara våldtagen och trakasserad innan de ens fyllt 14.
__________________
Senast redigerad av ReiseReise 2019-07-15 kl. 06:39.
Citera
2019-07-15, 06:41
  #6
Medlem
Emolls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Idiotsverige
Det är oansvarigt ändå, även om vi inte hade haft en enda muslim i Sverige. Världen är knökfull till bristningsgränsen av människor, för många munnar att mätta.

De flesta naturresurser konsumeras snabbare än jorden orkar förnya dem, redan idag. Varje dag är det någon ny djursort eller insektsras som blir utrotad. Tack vare alla de som skaffar barn. Enligt FN:s Agenda 21 är den optimala folkmängden på planeten 500 miljoner(om jag minns rätt, längesen jag gick igenom den nu) där alla naturresurser kan förnyas i takt med att de förbrukas. Vi är 17 gånger så många redan nu.

Muslimerna är de värsta av dessa barnafödare såklart, då dessa skaffar flest barn, men idioter som låter dessa ta över sina länder är lika illa, om inte värre.

Fortsätter vi så här får vi snart äta soylent green, och det blir olagligt att vara över 65.

Så länge europeiska länder ligger på 1.8 i fertilitet så är det inte oansvarigt. Det är, precis som du nämner, araber och afrikaner som kommer förstöra jordklotet med deras pippande. Om de bara kunds stannat i Mellanöstern/Afrika så hade de kunnat pippa hur mycket de velat, men problemet kommer när de tar sig till civilisationen och sprider ut sig. Nu har Europa samma problem då det nu kryllar av samma folk här och samma öde väntar oss.
Citera
2019-07-15, 06:46
  #7
Medlem
TraXzmans avatar
Skaffar man barn idag så kommer de behöva slåss mot muslimerna - oansvarigt?


Väldigt oansvarigt och förödande såklart. Sverige är sig inte alldrig lik då om 10-15 år precis som John Cleese uttrycker sig om London... "London är inte längre ett Engelskt land" med allt vad det innebär.

Ska jag vara ärlig med TS så är de som är pensionärer mellan 70-80 inkl födda på 40-50-60 tal som ÄNNU är helt PK förblindade och riktigt hjärntvättade och vet inget eller är inte alls medveten om invandringskaoset och dess kultur pga att de ännu tror på Sossarna, Ljugmedia mm sen dom föddes ...som har total demolerat landet sen 90 talet men mycket tydligare på 2000 talet men synnerligen rasande fort bara på 9 år....

Frågan är om en dom som är mellan 60-65-xx ska få rösta ? Dom vet fan inte vad dom håller på med och förstör för sina släktingar och barn barn och kusins barn och deras framtid

Ett bra typ-exempel är en lönnfet svensk kärring i 60 års åldern som kört taxi eller städat, vart kokerska eller nåt sånt som röstade i senaste valet på sossarna ... men hennes dotter blir berikad sen bara i år eller förra året eller för 3 år sen av mångkultur med våldtäkt, misshandel eller att de bränner ner hennes tillgångar, spottar på hon, rånar hon mm etc... Då säger mamman som bor tryggt på annan ort för stunden" Nä nu får det va nog med dessa jävla djungelapor invandrare och invällare" Dom ska ut! Dom är för många ochså! säger kärringen" Men lilla gamla kärring... det skulle du ha tänkt i förebyggande syfte för flera år sen säger jag sen

Den kokta grodan effekten är ett faktum för vänster svenskar som ska sent vakna ... dom är introverta, helt själviska och egoistiska varelser där mångkulturen måste anfalla dom personligen i nån fråga för att dom ska vända sina ljugbeslut till faktabeslut och veta att det är av ondo, bråd och död... alla dom kommer att få smaka på sin egen medicin som är giftig

Jag skulle vilja ta tillfället i akt att vänster svenskar är nästan precis som möss i beteendet... att gå i samma fälla alla ggr för man berättar inte om att det är farligt och man ska undvika fällan och även om man gör det så tror inte sina vänner på en ... kolla på det här klippen så förstår ni vad jag menar med metaforen, detta är slentrain beteende på möss och PK vänstersvenskar

https://www.youtube.com/watch?v=Pu9FvydQvOA

https://www.youtube.com/watch?v=3yT2FSq_LGA&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=bwDoCFCGDSE
__________________
Senast redigerad av TraXzman 2019-07-15 kl. 06:57.
Citera
2019-07-15, 07:10
  #8
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av TraXzman
Skaffar man barn idag så kommer de behöva slåss mot muslimerna - oansvarigt?


Väldigt oansvarigt och förödande såklart. Sverige är sig inte alldrig lik då om 10-15 år precis som John Cleese uttrycker sig om London... "London är inte längre ett Engelskt land" med allt vad det innebär.

Ska jag vara ärlig med TS så är de som är pensionärer mellan 70-80 inkl födda på 40-50-60 tal som ÄNNU är helt PK förblindade och riktigt hjärntvättade och vet inget eller är inte alls medveten om invandringskaoset och dess kultur pga att de ännu tror på Sossarna, Ljugmedia mm sen dom föddes ...som har total demolerat landet sen 90 talet men mycket tydligare på 2000 talet men synnerligen rasande fort bara på 9 år....

Frågan är om en dom som är mellan 60-65-xx ska få rösta ? Dom vet fan inte vad dom håller på med och förstör för sina släktingar och barn barn och kusins barn och deras framtid

Ett bra typ-exempel är en lönnfet svensk kärring i 60 års åldern som kört taxi eller städat, vart kokerska eller nåt sånt som röstade i senaste valet på sossarna ... men hennes dotter blir berikad sen bara i år eller förra året eller för 3 år sen av mångkultur med våldtäkt, misshandel eller att de bränner ner hennes tillgångar, spottar på hon, rånar hon mm etc... Då säger mamman som bor tryggt på annan ort för stunden" Nä nu får det va nog med dessa jävla djungelapor invandrare och invällare" Dom ska ut! Dom är för många ochså! säger kärringen" Men lilla gamla kärring... det skulle du ha tänkt i förebyggande syfte för flera år sen säger jag sen

Den kokta grodan effekten är ett faktum för vänster svenskar som ska sent vakna ... dom är introverta, helt själviska och egoistiska varelser där mångkulturen måste anfalla dom personligen i nån fråga för att dom ska vända sina ljugbeslut till faktabeslut och veta att det är av ondo, bråd och död... alla dom kommer att få smaka på sin egen medicin som är giftig

Jag skulle vilja ta tillfället i akt att vänster svenskar är nästan precis som möss i beteendet... att gå i samma fälla alla ggr för man berättar inte om att det är farligt och man ska undvika fällan och även om man gör det så tror inte sina vänner på en ... kolla på det här klippen så förstår ni vad jag menar med metaforen, detta är slentrain beteende på möss och PK vänstersvenskar

https://www.youtube.com/watch?v=Pu9FvydQvOA

https://www.youtube.com/watch?v=3yT2FSq_LGA&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=bwDoCFCGDSE

I de flesta fall blir de nog inte ens berörda över att barnen drabbas.
För dem är alla invandrare offer och alltid mer synd om än svenska barn, även deras egna.
Att de sen sabbar deras framtid verkar inte begå dem det minsta.
Citera
2019-07-15, 07:10
  #9
Medlem
TraXzmans avatar
Ända sättet att VÄNDA UTVECKLINGEN för oss svenskar är att demonstrera på gator och torg ... börja motståndsrörelser och få med oss stora delar eller tillräckligt många av svenska befolkningen att skicka in tydliga protester och vägran att acceptera det mesta gällande MENA invandringen mot och till regeringen ... med underskrifter mm

Ja det är enda sättet eller gå med i befintliga anti-invandrings organisationer att repatriera och stoppa all invandring från spec u-länder , islamska länder... ej låta dom föröka sig i vårat land när ingen av dom heller kan betala för sig utan går på 100% bidrag osv krav
Citera
2019-07-15, 07:16
  #10
Medlem
TraXzmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Statistenidittliv
I de flesta fall blir de nog inte ens berörda över att barnen drabbas.
För dem är alla invandrare offer och alltid mer synd om än svenska barn, även deras egna.
Att de sen sabbar deras framtid verkar inte begå dem det minsta.

Det är helt sjukt... då förtjänar dom att ligga under samma giljontin en multi variant eller gemensam hängning av bödeln : islamiseringen av mena-invandrare
Citera
2019-07-15, 07:34
  #11
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av NegerSkinka
Nu säger jag inte att man ska lägga sig ner och ge upp, men är det ändå inte ett dilemma? Är det inte oansvarigt att sätta till barn som kommer lida extremt mycket under stora delar av sina liv, bli våldtagna, misshandlade och slutligen till och med kanske halshuggna? Att föda dem in i ett land som kommer bli rena helvetet med tiden, att föda dem in i ett garanterat lidande? Är detta oansvarigt?
Tvärtom - svenskar bör skaffa extra många barn så blir oddsen bättre.
Citera
2019-07-15, 07:39
  #12
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Idiotsverige
Det är oansvarigt ändå, även om vi inte hade haft en enda muslim i Sverige. Världen är knökfull till bristningsgränsen av människor, för många munnar att mätta.

De flesta naturresurser konsumeras snabbare än jorden orkar förnya dem, redan idag. Varje dag är det någon ny djursort eller insektsras som blir utrotad. Tack vare alla de som skaffar barn. Enligt FN:s Agenda 21 är den optimala folkmängden på planeten 500 miljoner(om jag minns rätt, längesen jag gick igenom den nu) där alla naturresurser kan förnyas i takt med att de förbrukas. Vi är 17 gånger så många redan nu.

Muslimerna är de värsta av dessa barnafödare såklart, då dessa skaffar flest barn, men idioter som låter dessa ta över sina länder är lika illa, om inte värre.

Fortsätter vi så här får vi snart äta soylent green, och det blir olagligt att vara över 65.
Problemet är att endast vita slutar skaffa barn idag för klimatet. Samtidigt fortsätter de som skaffar många barn att skaffa många barn. Vad händer då? Jo, alla dom är beredda att offrades för klimatet dör ut och bara personer som skiter ungar utan hejd blir kvar. Resultat? Folkökningen accelererar.

Kan man något alls om spelteori inser man att jorden bara kan räddas från överbefolkning om alla som är beredda att minska barnafödandet börjar skaffa extra många barn så de blir numerärt starka nog att kunna tvinga övriga att minska barnafödandet, och först samtidigt med andra minska själva.

Den andra metoden köper lite respit kortsiktigt men ger långsiktigt ännu värre problem än om man inte hade gjort något.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback