Citat:
Ursprungligen postat av
HotelRitz
Vad kan vi förvänta oss som kan komma fram?
Vi kan förvänta oss komma fram det som NWO vill ska komma fram. Var tidigare en stor UFO anhängare, trodde NASA dolde existensen av ufon etc.
Nu, jag vill poängtera att jag fortfarande tror dom existerar men inte är från andra planeter som jag var övertygad om innan och är idag osäker på vilka som styr dessa farkoster.
MEN NWOs mål, och visst har presidenter öppet talat om new world order tidigare som betyder en regering som har makt över alla världens länder.
Vi har blivit hjärntvättade att tänka på UFO frågan på ett visst sätt, ett yttre hot oftast som kan hota mänskligheten. Det är just det som är poängen med att pusha UFO agendan, att bygga upp en tro hos befolkningen på UFOn och det potentiella hotet.
När hotet finns i alla människors medvetande (genom film och UFO exponering aka Alien Card/Alien Agenda) OCH när
teknologin finns för att fejka en UFO attack mot jorden, då kommer NWO spela sitt Alien Card.
Werner Von Brauns(tidigare huvudmannen från NASA som var en nazist från tyskland) assistent vittnade om att Braun alltid skrattade när han pratade om rymden och meteoriter och till sist ufon, som var det sista kortet som var det viktigaste kortet.
Vad är sista draget? Det är att genom teknologi som finns, ex projicera in en röst i folks huvuden så att rösten låter som att den kommer inifrån huvudet (Ja denna teknologi finns redan och är patenterad) i kombination med högenergivapen vilka också finns samt i kombo med hologramteknologi så kommer man kunna fejka en storskalig attack och hävda att UFON LIGGER BAKOM DET.
Då har man en anledning att ena alla länder och äntligen skapa en envärldsregering.