Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 2
  • 3
2019-06-08, 01:47
  #25
Medlem
Heauxms avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Dolche
Det är ingen förminskning, officiellt så minskar våldtäkterna och sexuella ofredanden omfattar saker som att känna sig kränkt av något man ser eller hör på Facebook.

Sverige, världens mest lättkränkta och maktgalna kvinnor.....

Vilka jävla ursäkter. De allra flesta kvinnor i min närhet har blivit våldtagna inklusive jag. Säg det face 2 face om du nu tror att folk går och anmäler våldtäkt bara för att någon idiot skriver något snuskig skit på nätet.
Citera
2019-06-08, 07:43
  #26
Medlem
Apexpredators avatar
Citat:
Ursprungligen postat av pk2
Du är uppenbart av den uppfattningen att du inte är en av grabbarna, utan en hen.

Är det, det du säger?

En feminiserad fjolla till ex.man.

Sitt ner och håll käft din byfåne.
Citera
2019-06-09, 07:02
  #27
Medlem
Han röt till, det finns stake kvar i svenska män, det gäller bara att väcka den lite.
__________________
Senast redigerad av pk2 2019-06-09 kl. 07:07.
Citera
2019-06-09, 09:08
  #28
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Heauxm
Vilka jävla ursäkter. De allra flesta kvinnor i min närhet har blivit våldtagna inklusive jag. Säg det face 2 face om du nu tror att folk går och anmäler våldtäkt bara för att någon idiot skriver något snuskig skit på nätet.

Det är väl vad BRÅ säger bara. #metoo handlade väl bara om sådant. Det klagades på killars dåliga raggningsförsök och vips så kopplades det till våldtäkter.

Folk gör väl ännu värre falska våldtäktsanmälningar, tex för att de vägrats sexuelkt umgänge. Du tycker ju själv att någon är en idiot om de skriver något olämpligt på nätet, du tror inte att de finns idioter som skulle lägga in en anmälan då? Det handlar om känslor, kränkthet, ideologi.

Du är för personligt involverad för att se hela bilden.
Citera
2019-06-09, 11:25
  #29
Medlem
Jag vill bara säga det att jag har inget emot gayfolk i sig, man kan inte bråka med "lustans lakejer",
viket förövrigt ett musikband också hette på 80-talet. Om någon är lagd åt gay-hållet,
så får väl han eller hon vara det.

Det som jag är lite kritisk mot är Militant feminism, jag tycker den är ganska dålig,
för både tjejer och killar. Killar får inte vara som dom är, likadant tjejer får inte vara som dom är.

Det blir ju ett av resultaten av Militant feminism.






.
__________________
Senast redigerad av pk2 2019-06-09 kl. 11:38.
Citera
  • 2
  • 3

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback