Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2019-05-19, 03:58
  #121
Medlem
Nimars avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Freshener
B falangen kunde knappast hitta dom i stora barcelona. fan de kanske har startat nytt liv där vad fan vet ni. Kastrati har inte dom cashen att lägga ut på en torped de knarkar upp det lilla dom får in. respektera att detta var någons son bror etc

Respekt? För två personer är det en son, för 9 personer är det en bror, för 5.000.000 skattebetalare så är det en parasit, för hur många personer är det en kriminella som orsakat dom stor skada?
Att parasiten är död är en stor vinst för hela samhället.

Respekt är nått man får för att man förtjänar det, det är inget man kan kräva.
Citera
2019-05-19, 04:17
  #122
Medlem
RonnyKålmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av thegoodshepherd
Barcelona hade 10 mord 2018 - Malmö 11 hjälskjutna

Katalonien hade 45 mord - ungefär vad Stockholm har (alla typer av mord)

Vissa glömmer att man idag inte bara kan hävda felaktigt saker utan att bli påkomna. Lol det är bara att googla

😆😆
Citera
2019-05-19, 04:55
  #123
Medlem
superfreak94s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av thegoodshepherd
Barcelona hade 10 mord 2018 - Malmö 11 hjälskjutna

Katalonien hade 45 mord - ungefär vad Stockholm har (alla typer av mord)
Källa? tror inte ett dyft på att det bara var 10 mord i hela Barcelona 2018
Citera
2019-05-19, 05:30
  #124
Medlem
Det troligaste måste vara konflikt med andra från Sverige.
Citera
2019-05-19, 05:32
  #125
Medlem
Nimars avatar
Citat:
Ursprungligen postat av superfreak94
Källa? tror inte ett dyft på att det bara var 10 mord i hela Barcelona 2018
Mångkulturen drabbar länder med dom högsta bidragen först det är därför morden i Barca är så låg.
Här har du källan till dom 10 morden. Spaniens största morgontidning och dom skriven samtidigt om att kriminaliteten stiger väldigt snabbt.
https://elpais.com/elpais/2019/02/18...05_119074.html
__________________
Senast redigerad av Nimar 2019-05-19 kl. 05:34.
Citera
2019-05-19, 06:49
  #126
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av getbusy
jag vet mer än någon i denna tråden någonsing kommer göra, bor i göteborg på hisingen och är djuuuuupt instatt i allt vad detta handlar om så. Gömde inte sig för någon? vad fan vet du ?
Nu står det i GP (jag kan bara läsa rubriken) att den skjutne var eftersökt för just torslandadådet.
Vet du något mer om det?
Citera
2019-05-19, 07:49
  #127
Medlem
Bennermanns avatar
Så går det när man inte har några fritidsgårdar i Barcelona! // Annie Lööf

Inget namn på avskummet som togs av daga?
Citera
2019-05-19, 07:56
  #128
Medlem
990099s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av RonnyKålman
Kan du ta ditt politiska skitsnack i en annan tråd tack!
Han frågade en fråga kring ämnet och du svarade nåt helt annat! Idiot, stick härifrån!

Mod?????

OnT. Hur kommer det sig att han befann sig i barcelona då? Jag menar, är det inte marbella de flesta kriminella svenskar befinner sig i?


Marbella är för stekigt för dessa förortsgossar och lite utanför deras prisklass Barcelona är Betongen där borta och lika barn leker best.
Citera
2019-05-19, 08:27
  #129
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av zazz08
Det står inte att han är anhållen i sin frånvaro bara att polisen ville hålla ett till förhör med han . Hade de haft nån form av misstanke mot R*bin talan* så hade de efterlyst han internationellt . Men väldigt bra jobbat att en av a-falangen är död elr vad tycker du FRESHNER ? Aka SUSSA*E JO*E ,,, du behöll verkligen 4 svartingar när du blev gravid när du prostituera dig på sommarvädersgata,
Jag skrev inte heller att han var anhållen utan bara sökt av svensk polisen just angående sprängningen i torslanda. Tydligen har nya uppgifter framkommit i fallet.
Citera
2019-05-19, 08:34
  #130
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av zazz08
skjuten var där för att ta dom båda men seba*tian undkom då , tala*i var den som var enklast att ta , nu springer säkert seba*tian och gömmer sig som den lilla råttan han är , dock är dt bekräftat i Göteborgs gängvärld att detta var beställt från albaner i Hisingen och att b-falangen la ut en del pengar för att ta dom båda ,
Vilket skitsnack du kör med. Kastrati har inte dom cashen att lägga ut och barcelona är ju en stor stad att hitta någon där är jäkligt svårt. Tanken faller er inte att de flyttat dit för att börja ett nytt liv
Citera
2019-05-19, 08:43
  #131
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Freshener
Vilket skitsnack du kör med. Kastrati har inte dom cashen att lägga ut och barcelona är ju en stor stad att hitta någon där är jäkligt svårt. Tanken faller er inte att de flyttat dit för att börja ett nytt liv
Har tanken slagit dig att Kas*rati familjen möjligtvis gått ihop med andra kriminella för de har gemensamt intresse att jämna jo*e med marken ? Nu får vi hoppas att den*in dör fort så sebas*ian kan komma hit och bli klippt . Eli*s dör nog i överdos så han bryr sig ingen om ! Han och mamma jo*e injecerar tillsammans tror det är amfetamin som är deras huvud drog
Citera
2019-05-19, 09:11
  #132
Medlem
Enoch.Thulins avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Freshener
Nähä men om personen föds i sverige och en av föräldrarna är svenska så är det barnet inte svenskt då?? Fkn rasister
"Utländsk bakgrund" är termen som SCB använder i ett sådant fall.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback