I artikeln nedan går det bland annat att läsa detta:
"
Tv-profilen var inte helt bekväm med att börja dejta igen efter uppbrottet från Therese Broberg – som kändis finns alltid en fruktan att man ska bli utnyttjad.
– Det är otäckt, det ska jag inte sticka under stol med. Däremot har jag en hyfsad slagruta i magen för om de är intresserade av mig eller kändisen Rickard Olsson"
https://stoppapressarna.se/svenskt/r...-skaldjursdejt
Hur kunde han då trots sina erfarenheter, som han påstår sig ha, ändå bli lurad av Giselle? Verkar som att Giselle då var faktiskt intresserad av "kändisen RO" och inte personen
Ibland är det säkert svårt att veta även för den erfarne, eller kan det vara hon som är duktig, med avseende på bland annat "power of the pussy"?
Kanske både och?
Eller att han lät känslorna besegra honom? I t.ex. avsnittet med Anders knackar på, förklarar RO att förhållandet var så magiskt, att man "kunde känna vad den andra tänkte"