Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2019-01-28, 21:41
  #13
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av skitpudding
Nej jag vill vara här i Sverige, tänk om jag skaffar fyra fruar och var och en av dom får fem barn = muchos barnbidragos baby!

Jag snackade med en muslim för några år sen och han hade två fruar i Sverige och väntade på sitt sjunde barn då. Gubben jobbade själv dock, men det blev ju mycket barnbidrag och han var rik som Krösus.
Ja för såna vill vi ha flera av...Måste vara värt att bli muslim för att tigga bidrag av samhället. Skaffa dig ett jobb istället.
2019-01-28, 21:43
  #14
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av skitpudding
Som Baruz säger "il-ail-ullah rahulla-illah hulihullah". Om jag får tillhöra ummah och får stöd från min lokala moské att hitta en ung brud till mig så tycker jag att det är en bra deal särskilt som nationalstatens tid är över och muslimerna är i majoritet i Sverige om 35 år. Libanesisk mat är också bland det bästa jag ätit med smördeg och grejer inuti. Man sitter hos Abdul och dricker kaffe med kardemumma och pratar om manliga saker medan frun står och lagar mat. På kvällskvisten bestiger man sin fru som visar sig för bara dig och inte fläker ut allt på gatan som västerländska tjejer gör. Det handlar inte om att "bara få ligga" det handlar om att få en ung fru som man är herre över och som man kan knulla varje natt och på dagarna också.

Ok shit du lyckades just övertyga mig trots allt. Vart inkasserar jag min libanesiska matlagerska?
2019-01-28, 21:44
  #15
Medlem
Konvertera i den lokala källarmoskén i ditt område sen joina IS i syrien vetja, allau acHbar!
2019-01-28, 22:07
  #16
Medlem
Att konvertera till islam är omöjligt eftersom alla är födda muslimer. Därför reverterar en person till islam, alltså återvänder. Just den här religionen är heltokig och kräver av dig att du lämnar det sekulära samhället bakom dig och börjar tänka som en analfabetisk fåraherde för att kunna integreras i ett muslimskt samfund.
2019-01-28, 22:19
  #17
Medlem
dacks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av SveaBaner
Om du nu är seriös med detta så säger jag kör hårt. Men om du har tänkt göra det för kunna tjäna pengar på barnbidrag tycker jag på riktigt synd om dig.

Sen kan det bli problem om du är svensk och tro att du kan ragga upp och gifta dig med vilken tjej från Mellanöstern som helst. De har en helt annan kultur och ett helt annat sätt att se på relationer och giftermål, då fadern har betydligt mer att säga till om.
Nu generaliserar jag ju en del, men bara för att göra det lite mer tydligt.
Ja TS kan ju börja med att skaffa sig en bra kamelstam och ett par hundra getter samt mark i något muslimland.
För hemgiften är en betydande del av klansamhällena.
2019-01-28, 22:30
  #18
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av dack
Ja TS kan ju börja med att skaffa sig en bra kamelstam och ett par hundra getter samt mark i något muslimland.
För hemgiften är en betydande del av klansamhällena.
Kaneler finns bara i öknen
2019-01-28, 22:32
  #19
Avstängd
F.Hansens avatar
Månggifte är nog enda anledningen till varför man ens skulle tänka tanken.

Dock är fler kvinnor mer problem. Så nej.
2019-01-28, 22:41
  #20
Medlem
skitpuddings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Hope18
Ja, men det är så islam-logikens religion, enligt TS fungerar! Vinning och 80 barn!

Bra att någon fattat Medan Svenne går omkring och gnäller, jobbar och planerar sin flykt till Polen eller Australien så tar muslimerna över Svennes land och får Svennes pengar. Svenne jobbar som en gris och har max ork med två barn medan muslimerna skaffar minst fem. Om 100 år tillhör Sverige ummah och Svennes ättlingar, som kan räknas till några tusen, finns utspridda över hela världen och känner knappt till att det en gång fanns ett svenskt rike som kallades för Sverige. Det är ju lite synd såklart, men the times they are a-changin'! Min säd kommer i alla fall att leva kvar i Nordiska Kalifatet eftersom jag planerar att ha minst två fruar och 10 barn.
2019-01-28, 22:58
  #21
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ennui
Nej, inte med tanke på vad det kommer att kosta, inte minst i hänseende till att dessa 4 unga fruar sedermera blir mustachbeprydda, fetbleka, vårtiga gamla kärringar som ständigt grinar om dina otaliga ungars skamliga dekadens och uppmanar till hedersgärningar med hot om publik uthängning vid likgiltighet om deras eget sorgliga liv som bestått av ständig väntan på din gubbkåta och självupptagna kuk bakom sina fladdrande niqqabs som endast tillåtit din egen åtrå att värma deras simplistiska och likaledes förköttsligade livsåskådning, mitt i ett hav av ståt och överflöd utslängt för att förföra självupptagna gubbkukjävlars fläskiga själviskhet till ärolystnad som vida överstiger sängens segrar, för att vis a vie fängsla dem i ett system som tvunget måste utlova mer än vad den gav ungdomens nycker då gamla fläskjävlar är de som sitter och nedväger samhällsmaskineriet med sin självviktiga övervikt och lust efter sådant som i grund inte är åtråvärt för en simpel människa.

Förstår du vad jag menar? Muhammed hade förstått vad jag menar, när han på sin ålders höst satt där omgiven av unga och åldrade hustrur och eskadrar av ungjävlar som hetsade över hans arv och käringar som hetsade över sina skötens heder och hejdukar som hetsade över sina av blod nedsölade svärd, alltmedans hans potens vissnade bort och hans ögons lystenhet efter allt som glimmar och glittrar alltmer förskummades, när ledvärken överskylde allsköns njutelser och gjorde intet annat än raseriets eufori till hans enda tillförlitliga tröst invid gravens alltjämt nalkande kval inför vad som trots allt självintalat, rättmätigt skulle åläggas honom att plikta invid tidernas slut: För alla de män som berövats allt vad han försett sig så överflödigt och alla de kvinnor som påtvingats allt vad de fråntagits så obevekligen.

Nej jag känner inte att det hade varit värt det. Men du är kanske en sån där ensidig och kortsiktig jävel som man inte ens vill anförtro en uttalad åsikt om ens det mest mundana.
Det där var ett tungt inlägg, lite perverst och jävligt men (väldigt) poetiskt och nu väljer jag mellan orden slagfullt och kraftfullt.

I varje inlägg man gör så närmar man sin identitet i den här världen.

Det fanns en vacker kurdisk kvinna som jag gillade, men det som satte stopp är att hon är muslim. Så för att få denna vackra kvinna och få barn och gifta sig så vore en konvertering nödvändig, enligt henne. jag var för mjäkig, skulle gjort ett kristet korståg men jag var rätt utslagen då, och jag klarar inte att gå och tillbe en gud fem gånger om dagen som jag inte tror på. Men vi hade fått en familj.

Hoppas folk bortser från mitt, du skräder inte orden, ah, "min kvinna", känns fint men det var då ett helvete att gå med vissa utländska kvinnor (alla möjliga muslimska framförallt). Man måste börja bråka med vad släkten samlar ihop.
Här har vi en kulturkrock, som när jag dejtade en fin tjej, så går vi ihop och hon har nån fin tjejkompis med. Allt är bra tills vi kommer till uteställena. Blir så klart tjafs av kusiner och bla bla bla som går på minst fem mot en.

Det är en kulturkrock, finns blattar som tycker det är coolt att gå på en ensam viting med femton pers. Kul för er.
För oss vitingar är ert beteende en svaghet. Alla vi vet att svarta och muslimer mest anfaller i grupp.
Slängde dock ner tre blattar häromåret när vi bråkade om hans/mitt territorium, för att den jäveln slapade mig för att jag vågade gå dit, till mitt område. På deras språk så betyder det, ey svenne, dra härifrån. På mitt språk betyder det att ni ska vara fler än tre blattar för att köra ut mig, annars kör jag ut er.

Har inte sett er sen den dess? Vi kan vänta till sommaren så får ni ta tillbaka området om ni vill.

Vet att vi har ett blandat klientel här, så det här var ett bra moment, men erkänner att jag fått stryk flera gånger. Men bara av tre väktare -15 idioter på sistone.
2019-01-28, 23:22
  #22
Medlem
FromAnotherPlaces avatar
0.02.

Det finns ett antal trådar om att konvertera till Islam. En seriös diskussion kan föras där.

(FB) Konvertera till islam?

och flera andra: https://www.flashback.org/sok/konver...ill+islam?f=27

*Låset på*

/Mod.
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback