Citat:
Ursprungligen postat av
Virgo1
om de säger att de känner sig som kvinnor? Det hade varit otänkbart för några år sen, men hur är det idag? Har folk rätt att neka någon som säger att den känner sig som en kvinna?
I Malmö hade de ett kallbadhus där man en dag bjöd in till "queerdag", och precis som min magkänsla redan räknat ut, kunde man läsa om karlar som anstormat omklädningsrummet för att glo,det man egentligen skulle göra, är att bygga ett "neutralt" skjul för de som fan inte vet vilket kön de tillhör, så kan herrarna gå till sig, och vi kvinnor till oss.
Och man lär ju knappast få neka någon i detta HEN-land, men jag känner mig fan inte bekväm med att ha en massa karlar rännandes i omklädningsrummet, och givetvis kommer ju någon efterbliven jävel o klistrar ett "transofob" på det hela. Det fattar väl vem som helst att män tar chansen att glo om den ges.