Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2018-11-16, 02:06
  #121
Medlem
Domyojis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Ettriktigtsvin
Du kan välja att lämna nu eller hoppas att du kommer orka att hindra dig själv från att ta ditt liv när [...] du skapade trauma hos henne när du hälsade på grannens katt.

Haha, skrattade till... men, det ar ungefar sa ackligt och illa det ar.

Sov nu sa pratar vi en annan gang.
Citera
2018-11-16, 12:36
  #122
Avstängd
Ettriktigtsvins avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Domyoji
Haha, skrattade till... men, det ar ungefar sa ackligt och illa det ar.

Sov nu sa pratar vi en annan gang.

För jävla sorgligt, det här med att glömma lysande kommentarer som man kommer på när man ligger och myser i sängen. Nu är det för sent.

Ja det är nästan alltid samma situation i alla relationer som råder. Det är trots allt människor vi har att göra med, och människor har bara så stor kreativitet. Är en tjej medlem i borderlineklubben så kommer hon ha en del besvär, annars skulle hon inte fått diagnosen till att börja med!!

Det må vara så att de då och då upplever kärlek med sin partner. Men det är inte så vi bedömer människor, världens mest ödmjuka människa som annars är snäll mot barnen kan när han är kåt örfila den mest marsipandoftande gelepralinen. Det är så det är. Human nature.

Det finns en del saker du måste vara vaksam på, förutsatt att du av någon anledning fortfarande inte har lämnat tjejen, vilket du borde för allas bästa. 1. Manipulation 2. Användas som om du var en sak 3. Avsaknad av empati.

Gå nu och lämna det här bakom dig.
Citera
2018-11-16, 12:55
  #123
Medlem
mendokses avatar
Min kvinna är ju typ min ägodel.
Jag har inte bara tydliga regler för vad hon inte får göra utan även för hur hon ska bete sig bland folk.
Hon litar på min ledning och min vision av hennes och vår utveckling.
__________________
Senast redigerad av mendokse 2018-11-16 kl. 12:58.
Citera
2018-11-16, 12:57
  #124
Medlem
Domyojis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Ettriktigtsvin
Det finns en del saker du måste vara vaksam på, förutsatt att du av någon anledning fortfarande inte har lämnat tjejen, vilket du borde för allas bästa. 1. Manipulation 2. Användas som om du var en sak 3. Avsaknad av empati.

Fast forst tror man att det ar sa men man har aldrig upplevt det forr sa man ifragarsatter sig sjalv (precis som de vill) - ja, det tar val alldeles for lang tid, for nar man val fattat att saker star fel sa ar man redan hooked som en javla heroinst, o man klarar inte lamna sjalv.... i varsta fall. (absolut inte i alla, men i en del.)

Och inte finns det nagon som vill hjalpa heller... ja, i ts fall kanske han inte behover hjalp, men kan mkt val vara att han ar i denying-fasen, eller shame-fasen o inte sager hela sanningen... det ar inte sa javla enkelt liksom.
Citera
2018-11-16, 13:00
  #125
Medlem
Mitt ex satte en massa förbud.
Vilka jag inte skulle umgås med eller ens prata i telefon med.
Han skaffade nummerpresentatör som ej fick nollas.
Vilka jag fick ta hem.

I detta i vilka vi inte ska se ingick: min pappa, min brorsa, en kollega som brukade bjuda mig till tjejmiddag en gång i månaden, fd skolkompis som ringde en gång i månaden.
Jag var hunsad från uppväxt. Jag var rädd, en dag repade jag mod och gick ut genom ytterdörren och försvann.
Oj, vad han svartmålade mig!
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback