Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2006-02-15, 00:38
  #13
Awaiting Email Confirmation
Citat:
Ursprungligen postat av rocc
Jigglypuff e störtskön e grymt imponerad över att hans sång inte blir
irriterande hur många ggr den spelas.. Han är hur som helst den roligaste
karaktären med tanke på att han somnar titt som tätt.

Hehe, själv tycker jag att han är totalt värdelös. Bottenskrapet är Jigglypuff, Mr Game and Watch, Yoshi, Bowser och Mewtwo.
Citera
2006-02-15, 09:56
  #14
Medlem
bowser äger ju!
Annars så spelar jag roy
Citera
2006-02-15, 11:04
  #15
Medlem
Ninja-Rubens avatar
Var ett tag sen jag körde n64, så jag minns inte så mycket av det. I Melee så kör jag Zelda colaste attackerna i spelet. Plus att hon kan förvandla sej till nån ninjaskummis.
Citera
2006-02-15, 11:57
  #16
Medlem
askers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ohew
Hehe, själv tycker jag att han är totalt värdelös. Bottenskrapet är Jigglypuff, Mr Game and Watch, Yoshi, Bowser och Mewtwo.
Nästan så man skulle kommit över och gett dig en omgång, jigglypuff style. Många är inte medvetna om att Jigglypuff har det kraftigaste slaget i spelet (bortsett från Marth och Roys tiosekundersuppladdning)

Sen är väl Yoshi en av de bästa karaktärerna i spelet?
Citera
2006-02-15, 12:25
  #17
Awaiting Email Confirmation
Citat:
Ursprungligen postat av asker
Nästan så man skulle kommit över och gett dig en omgång, jigglypuff style. Många är inte medvetna om att Jigglypuff har det kraftigaste slaget i spelet (bortsett från Marth och Roys tiosekundersuppladdning)

Sen är väl Yoshi en av de bästa karaktärerna i spelet?

Hehe, jovisst är jag medveten om att Jigglypuffs b+ner slag är om inte det kraftigaste, så åtminstone ett av de kraftigaste slagen i spelet. Men som jag skrev i det förra inlägget så handlar det inte om att hans slag är kraftlösa, utan att de helt enkelt är för oandvändbara imo. Samma visa med Yoshi.

Vet inte riktigt hur vi ska ta reda på vem som har rätt, men en match dig och mig emellan skulle nog göra saken biff!
Citera
2006-02-15, 13:10
  #18
Medlem
Heatlys avatar
Fox är helt klart bäst, finns ingen som slår han, inte en chans på miljonen =)
Citera
2006-02-15, 18:47
  #19
Medlem
roccs avatar
Hur låser man upp samtliga gubbar? Vi spelar endast
melee o låste upp cirka 6 gubbar när vi spelat ett bra
tag... Men nu på sistone har inga nya dykit upp.
Hur låser man upp de sista?
Citera
2006-02-15, 19:03
  #20
Medlem
Oskarss avatar
Det var flera år sen jag spelade SSB på en daglig basis, men kul som fanken är det! Hur som helst så har jag en fråga som jag minsn att jag funderade på redan år 99' när jag kom i kontakt med spelet för första gången i USA.

Vad i helsike gör Jigglypuffs B+Ner-attack i Super Smash Bros. 64? Är det bara jag som har missuppfattat ngt, eller somnar hon bara utan att göra ngt "seriöst"?
Citera
2006-02-15, 19:16
  #21
Awaiting Email Confirmation
rocc: För att få alla kartor, alla karatärer, alla troféer och allt annat som går att samla måste man klara i princip allt i 1 player mode. Kör igenom Classic, Adventure, All-Star, Event Matches, Target test och allt vad det finns, med alla karaktärer du har så kmr det att börja regna in grejer.

Oscars: Det är typ den starkaste attacken på spelet, fast också den jobbigaste att få till. Du måste stå tätt ihop med den motståndare du ska träffa, vilket är riktigt knepigt att få till, men om du väl lyckas så klingar en baseballbat-ton och motståndaren flyger som en vante!
Citera
2006-02-15, 20:10
  #22
Banned
Mausers avatar
Link!
Citera
2006-02-16, 15:08
  #23
Medlem
Boofs avatar
Haha underbart spel. Kommer ihåg att jag o en polare satt o spelade i lag, båda var Luigi, enbart för att få se båda luigifigurerna göra sina grymma segerdanser samtidigt.
Citera
2009-08-11, 13:42
  #24
Medlem
fan jag sittre med polaren och lirar supermash, vi försöker få luigi, men lyckas aldrig hur fan får man han!`?
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback