Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
  • 1
  • 2
2006-02-14, 01:32
  #1
Awaiting Email Confirmation
Ålder: 21 och 1/2
Vikt: 60
Tidigare erfarenheter: Alkohol, HBW och DXM
Vid detta tillfälle: 0.2 g 5x salvia

Allt började sent på kvällen för en timme sedan, dvs vid 00:10. Fyllde en hink med vatten. Byggde ungefär världens finaste skål av metallen från ett värmeljus. Måste fan återanvända den. =P Sen fäste jag det vid en 1.5-liters avskuren PET-flaska. Jag gjorde helt enkelt en bucket-bong. Ljuset i taket var släckt, jag tände lite rökelser samt en liten lampa. Satte på någon ambience-ljud på datorn.

Fyllde bongen, eldade med torchtändaren, drog ned bongen som man ska och tog ett första bloss. Oj, va tjock röken var. Höll den inne i max 10 sekunder innan jag hostade ut den. Drog direkt en till som jag höll längre. Allt kändes lite gungigt på något sätt. Jag visste inte om jag skulle kunna ta ett till bloss. Jag tog det sista men undrade helt plötsligt vad jag gjorde vid en hink på golvet. Jag höll i någon sorts plastbit som låg på tvären i hinken. Den var mycket underlig. Det kändes som om jag kommit fel och lurat mig själv. Vad gjorde jag här?

Jag reste mig upp och la mig i sängen en meter bort. Det gick lite vingligt. När jag la mig där så kände jag mig så jävla lurad. Typ att allt var fake. Rummet var helt konstigt och långt och så falskt. Helt plötsligt var allt gult och rött. Sen råkade jag bli ena väggen i mitt gamla rum i den gamla lägenheten. Jag försökte förstå var jag var men det gick inte. Jag som trodde att jag levde på något annat ställe, fast jag hade glömt bort var. Kunde se att det gick lite människor i mitt rum.

Jag, väggen, började sträcka sig ut ur höghuset och ut i skyn. Där åkte vi samtidigt som jag tittade tillbaka på världen. Jag undrade om jag skulle hitta tillbaka. Musiken kändes bekant.. Som om det var en flashback från förr, trots att jag aldrig hört den.

Nu gick jag i en röd-gul tunnel där jag kände mig så helt borta. Som svävande. Mötte två jättesmå tomtar. De stod på vänster sida om mig och berättade att detta var världen som man kom till om man rökte vissa substanser. De sa att den var verklig och att jag besökt den förr; under mitt fruktansvärda DXM-rus. De berättade också att "svaret" var "grönt". Jag undrar vad det betydde.

Jag var nu i mitt rum. Det luktade rök här. Steg upp och allt vinglade fortfarande. Drog lite åt höger på något sätt. Ruset hade kommit lika snabbt som det försvunnit. Det kändes som om jag var i den andra världen kanske en kvart.. När trippen avslutats skulle jag snarare uppskatta tiden till två minuter. Märkte att rökelsen brunnit ut. Det betyder att jag var borta i minst en kvart.

Nu en halvtimme senare är jag helt i form igen. Jävlar. Salvia är helt mongo. HELT mongo!

Jag säger bara en sak: "Grönt"
Citera
2006-02-14, 01:50
  #2
Avstängd
shibbies avatar
Tycker snarare det är du som är mongo på att skriva.

Usel rapport.
Citera
2006-02-14, 02:03
  #3
Awaiting Email Confirmation
Ähhh... käft.
Citera
2006-02-14, 03:03
  #4
Medlem
mjohanssons avatar
hah.. vrickat!
Citera
2006-02-14, 03:04
  #5
Medlem
emilks avatar
Tycker det var en sjyst rapport, med alla standardsymtom man får av Salvia
Citera
2006-02-14, 04:01
  #6
Avstängd
Citat:
Ursprungligen postat av shibbie
Tycker snarare det är du som är mongo på att skriva.

Usel rapport.

Utveckla gärna det där shibbie!

Eftersom Salvia när det rökes resulterar i ett såpass kortlivat rus så kan det vara lite svårt att fylla ut raderna - om man inte hamnar i ett stadium där tid upphör att existera och man efteråt kommer ihåg allt som hände i den fjärde dimensionen så man kan skriva ner det. Jag tycker helt klart och ärligt talat att detta var en godkänd rapport med tanke på det jag skrev i meningen före denna.
Citera
2006-02-14, 04:17
  #7
Avstängd
allan_the_ones avatar
Helt ok rapport tycker jag.

Blir helt klart sugen på testa men förväntar inte mitt paket förrän om 1 vecka
Citera
2006-02-14, 06:29
  #8
Medlem
negativeApes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av shibbie
Tycker snarare det är du som är mongo på att skriva.

Usel rapport.
¨

Är detta ett patetiskt försök till lite uppmärksamhet?
Citera
2006-02-14, 11:48
  #9
Awaiting Email Confirmation
Citat:
Ursprungligen postat av allan_the_one
Helt ok rapport tycker jag.

Blir helt klart sugen på testa men förväntar inte mitt paket förrän om 1 vecka

Köp dig en lager för livet på CA nu. Förvänta dig dock inge eufori under ruset. Alla välmåendekänslor får man bidra med själv för salvian kommer inte tillföra några. Nästa gång ska jag nog försöka meditera lite och under ruset.
Citera
2006-02-14, 13:55
  #10
Medlem
mr_zipoxs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av allan_the_one
Helt ok rapport tycker jag.

Blir helt klart sugen på testa men förväntar inte mitt paket förrän om 1 vecka
Salvia är bara så värdelöst,,,, jag låvar dig att du inte går miste om mycket om du inte testar.
Citera
2006-02-14, 14:02
  #11
Medlem
Bra rapport!

Verkar verkligen underligt och spännande men frågan är om man vågar testa

Verkar ju vara rätt lätt att snea
Citera
2006-02-14, 14:13
  #12
Awaiting Email Confirmation
Citat:
Ursprungligen postat av Spazzman
Bra rapport!

Verkar verkligen underligt och spännande men frågan är om man vågar testa

Verkar ju vara rätt lätt att snea

Jag tycker du ska testa. Men kan ju inte sky något för att man är rädd för att snea, om man inte majoriteten av gångerna gjort det förut. Det är så individuellt vad ens psyke klarar.

Salvia is Like a Box of Chocolates - …you never know what you’re gonna get.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback