Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2018-09-04, 15:41
  #1
Avstängd
PenisOchPungs avatar
Vad finns det för några fundementala element som redan NU omöjliggör att mångkulturen någonsin kommer fungera i Sverige och Europa, hur mycket vi än försöker? Vi pratar såklart om integreringen av araber och afrikaner.

1. Enligt mig så kommer det aldrig fungera för att de i grund och botten har ett djupt rotat förakt mot vita människor/icke troende, speciellt muslimerna då. Det uppmanas i Koranen att ta kol på alla icke-muslimer, och muslimerna är som vi alla vet sinnessjukt troende. Många är redo att gå så långt som att döda i Allahs namn, titta bara på terrorism och hur det firas världen runt på sociala medier efter varje attentat. Även om få är redo att gå så långt som att utföra ett dåd, så är det ganska läskigt att se hur de kollektivt firar mördandet av oskyldiga som om det vore ett av årets höjdpunkter, visar lite på hur annorlunda tänket går hos dem. Dessutom så hatar muslimer att styras och ställas av folk som inte är muslimer - liksom, varför tror ni de konstant stirrar argt på Svensken ute på stan och systematiskt begår så mycket brott mot etniska Svenskar? Utanförskap? Knappast, de gillar inte oss.

2. Sedan tror jag att araber och afrikaner helt enkelt är för olika. Många pratar om dem som om de bara är lite annorlunda och synd om, fast faktum är att de spelar i helt andra dimensioner. Titta på deras kvinnoförtryck, hur de könsstympar kvinnor, hur omänskligt de slaktar djur och verkar njuta av att se dem lida och dö en långsam död, hur du får dödstraff för att vilja lämna religionen, hur homosexualitet ofta straffas med döden, hur Koranen tillåter sina män att bruka våld mot kvinnorna om de inte lyder etc.

Titta också på dagens Saudi Arabien som ses som ett civiliserat arabmuslimland, och ett exempel på det bästa som kan hända med muslimbefolkningen i Sverige om alla plötsligt bestämde sig för att sköta sig - där får kvinnor inte köra bil, de får inte ha bankkonton, inte resa, de får inte klä sig som de vill och kan få dödsstraff om de så mycket som ens ler åt en annan man. Såklart så leder sex utanför äktenskapet till dödsstraff. I Saudi Arabien så utövas även halshuggning av kriminella inför publik, halshuggning med svärd. Liksom vad fan har dessa människor att göra i Sverige? De är helt enkelt för annorlunda.Folk säger att Japaner är annorlunda men folket från tredje världen, är hundra resor mer annorlunda. Deras tankesätt kan vara flera tusentals år efter vårt och jag säger inte detta för att håna dem, låt dem göra vad de vill i sina hemländer men att försöka integrera dem här - det bara kommer aldrig gå.

Dela med er av era tankar!
__________________
Senast redigerad av PenisOchPung 2018-09-04 kl. 15:55.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback