HMF gäller endast högerextremister. Vänsterextremister är immuna mot sådana åtal.
Tror jag inte på. Jag förstår din poäng, men om man ser till tidigare fall så gäller dom fallen hat riktat mot vita. Det är mottagaren inte avsändaren som är ”imun”.
Detta borde ju kunna prövas åtminstone.
Förskräckligt och märkligt att hon inte utesluts.
Detta är något förväntat hos vänstern. Nu har dem tagit in islam, palestina och alla typer av arabiska invandrare. Då får dem leva med sympatisörer med Adolf Hitler på Facebook och hot mot synagogor.
Att folk fortfarande blir förvånade av antisemitism från vänstern? Eftersom Israel är en demokrati med band till USA och judar är individualister är det självklart att de ses som fiender.
Fast jag hoppas ändå inte att detta blir undergången för F! just nu. Bättre att de får röster från Mp så att de också åker ut (och gärna tar röster som försvagar VPK).
Det kommer ju inte dröja allt för länge innan vänstern står utanför Israels ambassaden och skanderar "inga rasister på våra gator", så tragikomiskt och upp och nedvänd verklighet lever vänstern i. Dom är alltså så dumma så dom dömer ut den enda nationen i mö som faktiskt delar delas åsikter gällande hbtq som kanske är deras största hjärtefråga.
Hur svårt ska det vara att förstå att Palestina inte är ett land?
För det andra hur kan vänstern vara så pro Palestina? Det är ju så motsägelsefullt.
För det tredje, att denna människa är anti Israel är kanske inte så konstigt. Att folket i mö är antisemitiska är ingen nyhet.
__________________
Senast redigerad av Headshrinker 2018-07-20 kl. 06:26.
Men vi får inte deportera bluffbarnen tillbaka till Iran? Är det inte F! som vill ha öppna gränser? Men dom vill inte ta hit Judarna då? Hur som helst..allt som skadar F! gör mig lycklig!
En utländsk kvinna som lever på nåder i Sverige vill alltså sparka ut folk från ett annat land?
Varför tror hon att hon sitter säkert i Sverige? När det är dags för att skicka hem dessa kroknäsor då sitter hon på ett av de första planen.
Helt galet att utlänningar tillåts bli politiker i Sverige, det är något som borde stoppas, räcker med alla tomtar som Löfven och andra, vi behöver inte även utländska dårar som politiker som denna.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!