Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2018-07-07, 04:25
  #121
Medlem
RingRing2014s avatar
Bra av KRIS tycker jag, då gör de lite nytta och kan känna sig som en del av samhället igen, en god kraft.

Nu behövs en kraft som jämnar orten-gängen med marken också.
Citera
2018-07-07, 05:22
  #122
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av tr8uttafb
Kan inte förstå, att en ANTIDEMOKRATISK Organisation FÅR utnyttja DEMOKRATIN. Jag menar, dom är öppna med det, OM dom skulle få makten så kan alla andra glömma DEMOKRATI, för då är det DOM som bestämmer!!!!

Du är ute och cyklar. Det går inte att avskaffa demokratiska val i Sverige utan grundlagsändringar, som måste beslutas av två olika riksdagsmajoriteter med val emellan.

Oklart om du är så där obildad på riktigt eller om du arbetar för den socialdemokratiska trollfabriken.
Citera
2018-07-07, 05:31
  #123
Medlem
Saltkatts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Arbetarbroder
de gör allt för få NMR att framstå som kriminella våldsbejakande extremister

Som om någon utomstående behövde göra något för att få dem att framstå som det. Det klarar de så bra själva.
Citera
2018-07-07, 05:57
  #124
Medlem
bongsongs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av allegrageller
Ja va fan, hur kan KRIS inte vara bra?

En annan fråga: hur kan samhället tillåta NMR att dra runt i Visby och slå ner kvinnor?

Dom har tätt o vara dör, lika mycket som dina Stslin vänner sim kastar sten. Är du emot denokratin?
Citera
2018-07-07, 06:03
  #125
Medlem
-Inte ens sen 1939 har kampen mot Nazismen varit starkare som i Almedalen 2018. 5 nazister greps inatt uppges ha "heilat". Har du inte varit i handgemäng m nazisterna-har du inte varit i Almedalen 2018!
Citera
2018-07-07, 06:15
  #126
Medlem
Urinterapeuts avatar
KRIS är bara en väg för utstötta och avdankade kriminella att kunna leva på bidrag. De som har pundat för mycket och som liksom inte får vara med åt. De som folk skrattar åt istället för att bli skrämda av.
Citera
2018-07-07, 06:25
  #127
Avstängd
scoremaxs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MagisterBister
Så det är fascist du är? Jag trodde du var nån slags sosse.
Samma sak.

Avrätta politiska motståndare.
Inför sina egna åsikter.
Citera
2018-07-07, 06:30
  #128
Avstängd
scoremaxs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av krauthammer
Jag var med när de stod bakom NMR under Annies tal.
Det stod ett par småungar från NMR och skrek folkförrädare.

KRIS-gänget ställde sig bakom. sa inget. NMR pojkarna stod sedan tysta.


KRIS förtjänar vår respekt. De försvarar vår yttrandefrihet utan att ta ställning.

Bra förstahandsinformation.
Citera
2018-07-07, 06:43
  #129
Medlem
Zabriskie.Points avatar
Brukar inte ha så mycket övers till KRIS och andra organisationer för gamla skurkar. Trots att jag är en själv... Men detta var bra gjort tycker jag! Alla har rätt att framföra sin åsikt, även Annie Lööf, även om hon är skvatt galen och hennes politik skulle dra Sverige totalt ner i skiten.
Citera
2018-07-07, 06:49
  #130
Medlem
Zaedrewss avatar
Det är ju lite komiskt i sig. Vi har KRIS kriminella som vill komma tillbaka. Ändå gör de det som kriminella alltid gör. Ska visa sig fysiskt starka och markera mot en annan gruppering. Ställer sig där och är liksom stolta över att vara just en fd kriminell. Vad skulle de gjort om NMR börjat tjafsa? Jo de hade just agerat kriminellt som de alltid gjort och tjafsat tillbaka och detta får de liksom beröm för? Dessa är liksom som missbrukare och att hålla på som detta är väl just att fortsatt vara just det. Vara den högst på täppen.
Citera
2018-07-07, 07:24
  #131
Medlem
IbrahimZlatanovics avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Urinterapeut
De som folk skrattar åt istället för att bli skrämda av.
Borde inte det vara en bra sak?
Personligen blir jag hellre road än skrämd.
Citera
2018-07-07, 07:26
  #132
Avstängd
Nya Sverige detta. Sverige är på väg ner i totalt kaos och allt är på grund av invandringen. Är det inte gruppvåldtäkter, gänskjutningar och islamister så är det nazister eller AFA. Och Löfven tycker att han gjort ett jättebra jobb. Kan folk börja tänka nån gång.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback