Citat:
Stal en muslim din kvinna och förnedrade dig eller vad? Du låter extremt märklig när du inte kan hålla dig till sakfrågan och dessutom börjar prata om företag och arbetsmarknad
Om du verkligen vill att arbetande muslimer ska bli arbetlösa via tvång har du fått allt med integration om bakfoten. Det är precis tvärtom det hållet vi ska.
Om du verkligen vill att arbetande muslimer ska bli arbetlösa via tvång har du fått allt med integration om bakfoten. Det är precis tvärtom det hållet vi ska.
Vad tror du sker när salafister tar över på en arbetsplats ?
Eller på en bilbesiktningsstation
På ett dagis eller en skola ?
Blir vita otrogna Svenskar väl behandlade och deras vänner som är muslimer uselt behandlade ?
Vi ser detta redan idag på många håll där sharia poliser bevakar kvinnor i förorterna, kräver oskuldskontroller och klädkoder. Barn tvingas att bära slöja och undvika vita barn. Uppmanas att mobba vita barn som äter fläskkött. exemplen är många.
Ju fler muslimer som infiltrerar samhället desto mindre västerländsk frihet och jämlikhet kommer existera. Jag har både rest och arbetat i muslimska länder och det går inte att få en muslim att acceptera vår västerländska kultur och frihet. För muslimer innebär intåget i ett land att göra det muslimskt inte att anpassa sig eller integrera sig. För dem så finns det enbart en väg och det är att islamisera landet och se till att Islam är den enda religion, politik och sociala värderingar som gäller.
Min fru kommer från ett land där muslimerna tagit över delar av landet och landet är i öppet krig med Islam och allt vad Islam står dör. Hon och hennes landsmaninnor som är här i Sverige har röstat SD och tar avstånd mot allt vad Islam innebär då de redan sett vilka konsekvenser en ökande muslimsk befolkning innebär. Muslimer arbetar hårt med att utrota kristna och icketroende runt om i världen. Detta kan du inte läsa om i Svensk media utan du får vända dig till media i utsatta länder eller länder som vågar visa vad Islam egentligen innebär för ett land på sikt.
Du gör felet att du jämför Islam med vilken religion som helst, Allvarligt misstag. En muslim kan inte "omvändas" som en kristen eller ateist utan islam genomsyrar en muslim från vaggan till graven de som finns runtomkring ser också till att du inte tänker eller tycker annorlunda. Eller vad säger du om "balkongflygningar" eller kvinnor som tvingas enligt muslimska regler att följa släktens riktlinjer för muslimska seder och lagar vad gäller partners och giftermål.
Svenska myndigheter ser mellan fingrarna med omskurna unga flickor, barnäktenskap, månggifte, våldtäkter av vita tjejer, incest i muslimska familjer, Separation mellan könen både vad gäller barn och vuxna.Män som misshandlar sina uppkäftiga kvinnor slipper straff för att det finns islamister i tingsrätterna osv osv.
Så du menar att Sverige inte är på väg att bli Islamistiskt.. ?
__________________
Senast redigerad av flaskborste 2018-07-04 kl. 15:26.
Senast redigerad av flaskborste 2018-07-04 kl. 15:26.