2018-06-10, 19:53
  #1
Moderator
feldgraus avatar
Länkar
Wikipedia
FIFA

Spelschema (svensk tid)
14 juni 17:00, Ryssland–Saudiarabien (SVT)

15 juni 14:00 Egypten–Uruguay (TV4)
15 juni 17:00 Marocko–Iran (SVT)
15 juni 20:00 Portugal–Spanien (SVT)

16 juni 12:00 Frankrike–Australien (SVT)
16 juni 15:00 Argentina–Island (SVT)
16 juni 18:00 Peru–Danmark (TV4)
16 juni 21:00 Kroatien–Nigeria (TV4)

17 juni 14:00 Costa Rica–Serbien (TV4)
17 juni 17:00 Tyskland–Mexiko (TV4)
17 juni 20:00 Brasilien–Schweiz (SVT)

18 juni 14:00 Sverige–Sydkorea (SVT)
18 juni 17:00 Belgien–Panama (SVT)
18 juni 20:00 Tunisien–England (TV4)

19 juni 14:00 Colombia–Japan (TV4)
19 juni 17:00 Polen–Senegal (SVT)
19 juni 20:00 Ryssland–Egypten (SVT)

20 juni 14:00 Portugal–Marocko (SVT)
20 juni 17:00 Uruguay–Saudiarabien (TV4)
20 juni 20:00 Iran–Spanien (TV4)

21 juni 14:00 Danmark–Australien (TV4)
21 juni 17:00 Frankrike–Peru (TV4)
21 juni 20:00 Argentina–Kroatien (TV4)

22 juni 14:00 Brasilien–Costa Rica (SVT)
22 juni 17:00 Nigeria–Island (SVT)
22 juni 20:00 Serbien–Schweiz (SVT)

23 juni 14:00 Belgien–Tunisien (SVT)
23 juni 17:00 Sydkorea–Mexiko (TV4)
23 juni 20:00 Tyskland–Sverige (TV4)

24 juni 14:00 England–Panama (SVT)
24 juni 17:00 Japan–Senegal (TV4)
24 juni 20:00 Polen–Colombia (TV4)

25 juni 16:00 Saudiarabien–Egypten (TV4)
25 juni 16:00 Uruguay–Ryssland (TV4)
25 juni 20:00 Spanien–Marocko (SVT)
25 juni 20:00 Iran–Portugal (SVT)

26 juni 16:00 Danmark–Frankrike (SVT)
26 juni 16:00 Australien–Peru (SVT)
26 juni 20:00 Island–Kroatien (TV4)
26 juni 20:00 Nigeria–Argentina (TV4)

27 juni 16:00 Mexiko–Sverige (SVT)
27 juni 16:00 Sydkorea–Tyskland (SVT)
27 juni 20:00 Serbien–Brasilien (TV4)
27 juni 20:00 Schweiz–Costa Rica (TV4)

28 juni 16:00 Japan–Polen (TV4)
28 juni 16:00 Senegal–Colombia (TV4)
28 juni 20:00 Panama–Tunisien (SVT)
28 juni 20:00 England–Belgien (SVT)

30 juni 16:00 Vinnaren grupp C–Tvåan grupp D (TV4)
30 juni 20:00 Vinnaren grupp A–Tvåan grupp B (SVT)

1 juli 16:00 Vinnaren grupp B–Tvåan grupp A (SVT)
1 juli 20:00 Vinnaren grupp D–Tvåan grupp C (TV4)

2 juli 16:00 Vinnaren grupp E–Tvåan grupp F (TV4)
2 juli 20:00 Vinnaren grupp G–Tvåan grupp H (SVT)

3 juli 16:00 Vinnaren grupp F–Tvåan grupp E (SVT)
3 juli 20:00 Vinnaren grupp H–Tvåan grupp G (TV4)

6 juli 16:00 Kvartsfinal 1 (1A/2B-1C/2D) (SVT)
6 juli 20:00 Kvartsfinal 2 (1E/2F-1G/2H) (TV4)

7 juli 16:00 Kvartsfinal 3 (1F/2E-1H/2G) (TV4)
7 juli 20:00 Kvartsfinal 4 (1B/2A-1D/2C) (SVT)

10 juli 20:00 Semifinal 1 (Vinnarna i kvartsfinal 1 och 2) (SVT)

11 juli 20:00 Semifinal 2 (Vinnarna i kvartsfinal 3 och 4) (TV4)

14 juli 16:00 Bronsmatch (TV4)

15 juli 17:00 Final (SVT)

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback