Det var bara en tidsfråga innan jag skulle missa en DL-gala. De poppar ju upp lite som ogräs, när man minst förväntar sig. Det kanske var lika bra det förresten - jag fick inga poäng för Shaunae Millers 400m seger senast i Eugene och jag orkar inte mejla support varje gång de räknat fel (de sjabblade ju även med Sandi Morris tävlingsrekord tidigare)
Nåja, jag får väl göra som
Joelfrog redan gjort och tacka för mig i den här tävlingen. Det var kul att testa på tävlingsformen, även om det inte riktigt blev något drag kring det hela i tråden. Jag får önska lycka till till er fyra tappra själar som kämpar vidare i Flashbackligan.
Nu ska jag iaf se galan på 4-play.
edit: Nähä, man visar tydligen inte DL på 4-play i år? Jag hittar iaf ingen programlänk på sajten - bedrövligt. Missade allt som hände före kl 21. Warholm gjorde det tydligen riktigt bra på långa häcken, av det jag läst i DL-tråden. Får väl leta upp något klipp av loppet på tuben.