Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2018-04-03, 08:06
  #1
Medlem
Vad har ni för skvaller om denna somaliska skönhet från Oxhagen i Örebro?
https://www.youtube.com/channel/UC7D...XDUrbzscdXzunQ

Citat:
Videoklippet där hennes lillebrorsa sminkar henne har drygt 300 000 visningar. Instruktionsvideon inför den muslimska högtiden Eid har nästan 125 000 visningar.
Citat:
I dag får Edna Abdiaziz inkomster på sin kanal både i form av pengar och produkter.

– Ibland får man en rabattkod också, och en del företag betalar för att jag ska använda deras produkter i en video. Det är lite olika hur företagen tänker, men det finns alla möjliga sätt.

Bloggen har internationell karaktär och i de videos som Edna Abdiaziz talar i använder hon antingen engelska eller somaliska, och pratar hon somaliska har hon oftast textat videon på engelska. Av följarna är cirka 90 procent tjejer.

– De kommer från USA, England, Somalia och Sverige.
http://www.na.se/orebro-lan/orebro/e...nner-jag-klart


Skvallra på...
Citera
2018-04-03, 08:17
  #2
Medlem
2560ps avatar
Ska bli sjukt spännande att se om någon öht ens vet vem hon är.
Citera
2018-04-03, 08:31
  #3
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Filterbubbla
Vad har ni för skvaller om denna somaliska skönhet från Oxhagen i Örebro?
https://www.youtube.com/channel/UC7D...XDUrbzscdXzunQ


http://www.na.se/orebro-lan/orebro/e...nner-jag-klart


Skvallra på...

Måste vara toppen att aldrig behöva visa om man har en dålig hårdag.

Men ett antal företag med hårvårdsprodukter faller nog bort från listan av möjliga produktplacerare.
Citera
2018-04-03, 09:06
  #4
Medlem
CommonSenses avatar
fel forum? är det inte 12 åringar som följer youtubers? blir svårt och få skvaller av en 12 åring på fb
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback