Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2018-05-24, 15:27
  #121
Medlem
Milldues avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ElvisFan
Galenskap! Politiker bör genomgå sinnesundersökning innan dom tillträder sin position.



Korrekt, dom har alltid krigat och snart får vi kriget till EU

Instämmer i kören.. Detta är som sagt många andra gånger, slutet för demokrati i EU anslutna länder. Islam kan inte existera i ett land med demokrati och det har aldrig existerat muslimska länder där västerländsk demokrati varit den ledande.

Detta leder till EUs sönderfall och så även Sveriges sönderfall och våra demokratiska principer.
Det räcker med att prata med en imam så inser man detta.

Är ex alla muslimer beredda att upphäva kravet på slöja, Barngifte, Flera fruar, Rätten att misshandla sina kvinnor och barn ? Ta ickemuslimer i hand hälsningar och vill muslimerna anpassa sig till de principer som råder i en västerländsk demokrati ?

Det enkla svaret är NEJ det kommer de naturligtvis inte göra utan kraven kommer att läggas på den vita ickemuslimska befolkningen att rätta sig efter Islam och dess regelverk.

Är västerländska kvinnor nu beredda på att förändra sin feminism och anpassa den efter Islam ?
Det måste de nu göra och feministerna har ju kämpat med näbbar och klor för att Islam skall införas i våra länder så hur skall de nu kunna försvara sitt agerande ?
Citera
2018-05-24, 15:51
  #122
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Milldue
.


Detta leder till EUs sönderfall och så även Sveriges sönderfall och våra demokratiska principer.
.

Inte bara EU utan även tex Norge.
Så frågan är om det hade sett bättre ut om vi inte hade varit med i EU?

Jag läser dagligen norsk media, även "alternativ" sådan och kan intyga att det precis lika illa i vårt grannland.

Kan rada upp artikel efter artikel om hur islam växer i landet undan för undan men nöjer mig med ett par.
Den handlar om hur muslimer inte gillar att tjejer spelar fotboll.
Och i form av gäng - enskilt är de alldeles för fega - ger dom sig på unga norks flickor med värsta tänkbara rasism och hat mot kuffar.

Området "Holmlia" kan nog ses som ett av landets "utsatta" områden. Norge där man kan gå körkortsutbildningar och tillika uppkörning, teoriprov helt på arabiska, turkiska eller kurdiska...

Frieord om attacken
https://www.frieord.no/innenriks/gut...mp-pa-holmlia/

Dagbladet om gängen och den fruktan norskarna känner i området.
https://www.dagbladet.no/nyheter/gje...itiet/69526994


Fö ska såna som Timmerman ses som förrädare och behandlas därefter. Den dagen kommer...
__________________
Senast redigerad av MrStreamer 2018-05-24 kl. 15:56.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback