Citat:
Ursprungligen postat av
Japhy
Du menar ju på fullaste allvar att det är bättre att gå direkt på impeachment än att göra en polisanmälan. Du använde tidsaspekten som argument för det. Att du förnekar detta spelar ingen roll. Jag har redan sagt att du är speciell.
Jag lider med dig. Förstår inte varför du hela tiden ska vrida diskussionen till att handla om dig och dina känslor. Det är inte okej, Klyban.
Vi pratar om Mueller i andra trådar. Ingen undrade det du påstår första veckan. Din tidsuppfattning är mycket skev. Rättsväsendet tar OÄNDLIGT lång tid på sig att utreda om det inte kommer in någon anmälan. Varför håller du inte med om att en anmälan om mened borde lämnas in?
Du påstår ju, numera, att det är viktigt att rättsväsendet utreder detta. Min ståndpunkt är att en anmälan borde göras om mened. Om ingen är intresserad av en sådan utredning, ja då kommer ingen anmälan göras. Eftersom ingen anmäler K. för mened, föreligger inget intresse. Alltså finns ingen mened annat än in dagspress. Att du anser att det är bra att föra rättsprocesser i dagspress är spännande, men inte intressant. Bara värdelöst som åsikt betraktat.
Jajajajajja. Hyckleri och ad homineim och två fel gör inte ett rätt och alla dina andra one liners.
Jag har redan talat om för dig att du måste fokusera, Klyban. Vad menar du? Vad är "denna"? Vad betyder "och skillnad vad du säger"? Det är bara nonsens. Ingen kan förstå vad du svamlar om.
Jag tror också att K. har varit full. Jag tror han är arg för att han är falska anklagad av diverse #resist-fanatiker.
Så för dig handlar det alltså inte alls om K:s karaktär, hans historia eller någonting. Istället handlar det om att K. valde "fel linje" under förhören? Jag som trodde du ansåg att han var en sexbrottsling. Du har alltså ändrat dig igen. Vad bra, Klyban!!!
Så du säger samma sak som mig igen, och säger det tar lång tid.
En polisanmälan har noll betydelse i sammanhanget och när Kavanaugh är invald.
Eller förstår du inte ens en så enkel sak?
Kavanaugh kommer troligtvis få känna på rättvisan vid ett senare tillfälle.
Jag förstår du lider med mig, när du lägger orden i mun på mig.
Kanske du ska pröva läsa och svara på det jag skriver istället?
Eller är det för avancerat?
Eftersom det är beordrat en utredning av republikanerna till Mueller, så är ingen polisanmälan ens nödvändig.
Förstår du ingenting, eller låtsas du bara?
Två fel går inte ett rätt, nä varför skulle det detta för?
Men nu pratar vi om ditt tydliga hyckleri, svårt och håla en röd tråd?
Och ad hominem, ja, du har ju alternativet och sluta med detta.
Men eftersom du har svårt och diskutera, så är det enda du klarar av att ta till.
Dock alltid betydelselöst, och vem går på sånt?
Fokusera själv innan du manar andra till detta.
Men eftersom vi(Du då!) har en diskussion om min person IGEN istället för sak.
Så inser jag du har tappat fokus.
Vill du göra ett nytt försök?
Eller är det nått som är för avancerat för dig?
Nä, det är för många spridda källor av Kavanaugh, som säger exakt samma sak.
Inget är falska anklagelser, det är ett stolpskott man vill ha in.
Ser du gör ett avslutande försök och lägga orden i mun igen.
Men saken är att Kavanaugh har faktiskt uppvisat ett beteende som inte hör hemma i någon Högsta domstol på jorden.
Bara älskar hans blick när han insåg att han hetsade ett FBI-utredning på sig själv = Priceless!!!
Kommer bli till en av de komiska höjdpunkterna som sent kommer glömmas.
Så man kan även räkna bort intelligens på Kavanaugh, men kanske han söp innan förhöret.
Det skulle förklara en hel del av hans beteende.